REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

10 listopada 2021, 13:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Własny świeży oddech stał się istotny z powodu noszenia maseczek

Własny świeży oddech stał się istotny z powodu noszenia maseczek (fot. Shutterstock)

Sprzedaż środków do higieny jamy ustnej spadła w Wielkiej Brytanii o 4 proc. w 2020 r., do 980 mln funtów z nieco ponad 1 mld funtów. Pandemia nasiliła więc obniżenie wartości rynku środków do higieny jamy ustnej. Dla kontrastu, po latach spadków, sprzedaż płynów do płukania ust wzrosła o imponujące 9 proc., ze 160 mln funtów w 2019 r. do 175 mln funtów w 2020 r. Powód jest prosty – z powodu noszenia maseczek nieświeży oddech może dokuczać przede wszystkim nam samym.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Pandemia zmieniła podejście Brytyjczyków do nieświeżego oddechu. Aż 42 proc. dorosłych zgadza się, że noszenie maski sprawia, że jesteś bardziej świadomy tego, jak świeży jest oddech – wynika z padania przeprowadzonego przez Mintel.

Niepokojąc jest, że mniej chętnie odwiedzano dentystów. Według badań firmy Mintel prawie trzech na 10 (28 proc.) milenialsów (w wieku od 25 do 40 lat) i prawie jedna czwarta (22 proc.) wszystkich Brytyjczyków odkładała wizytę u dentysty w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Około 22 proc. osób w wieku 16-24 lat stwierdziło, że czuło się mniej zmotywowane do dbania o zęby/zdrowie jamy ustnej.

Obawy dotyczące higieny wynikające z pandemii spowodowały zainteresowanie płynem do płukania ust ze względu na jego właściwości antybakteryjne, a także obawy dotyczące świeżego oddechu związane z noszeniem maski na ustach – wyjaśnia Emilia Greenslade, analityk ds. badań w firmie Mintel

Wzrosło również wykorzystanie pasków/zestawów do wybielania zębów z 7 proc. w 2020 r. do 11 proc. w 2021 r. Jednak ogólne zużycie zestawów do wybielania zębów przez pozostaje na niskim zaledwie 5 proc. poziomie. Trendy w samoleczeniu będą rosły, dając markom możliwość skorzystania z porad ekspertów za pośrednictwem wirtualnych konsultacji, a także edukując konsumentów na temat rodzaju włosia i częstotliwości wymiany szczoteczek do zębów.

Dzięki złagodzeniu ograniczeń związanych z dystansem społecznym, nasze badania pokazują, że konsumenci będą szukać profesjonalistów w kwestii wybielania zębów. Jednak marki produktów do pielęgnacji jamy ustnej mają wiele okazji do zaangażowania się w wybielanie zębów za pomocą produktów uzupełniających na czas między zabiegami, produktów uzupełniających do zakupu w ramach usług wybielania lub pisaków do błyskawicznego wybielania – dodaje Emilia Greenslade z Mintel.

Przeczytaj również: Prawidłowe szczotkowanie to podstawa zdrowia zębów i dziąseł

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony