STREFA URODY

Zdrowie i relaks

 

5 listopada 2021, 11:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Aby zęby i dziąsła pozostały w dobrej kondycji należy pamiętać o tym, aby wymieniać szczoteczkę co trzy miesiące oraz w codziennej rutynie stosować preparaty wspierające pielęgnację jamy ustnej, takie jak płyny do płukania ust oraz nitki do zębów

Aby zęby i dziąsła pozostały w dobrej kondycji należy pamiętać o tym, aby wymieniać szczoteczkę co trzy miesiące oraz w codziennej rutynie stosować preparaty wspierające pielęgnację jamy ustnej, takie jak płyny do płukania ust oraz nitki do zębów (fot. materiały prasowe )

Szczotkowanie zębów jest nieodłącznym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Nawyk ten przyswajamy już od najmłodszych lat i wydawać by się mogło, że znamy wszystkie zasady dotyczące odpowiedniego mycia zębów. A jednak często zdarza się, że pacjenci stosują niepoprawną technikę. Ekspert wyjaśnia, jak powinna przebiegać ta czynność.

Szczotkowanie zębów ma na celu oczyszczenie jamy ustnej z resztek jedzenia, czy płytki nazębnej. Poprawne wykonywanie tej czynności pomaga uchronić zęby od chorób, takich jak próchnica, czy schorzenia dziąseł. Jednak ta teoretycznie prosta aktywność, często w praktyce sprawia problemy, gdyż pacjenci nie zawsze stosują dobrą technikę szczotkowania. Dlatego podczas rutynowej wizyty u stomatologa, warto zapytać o metodę zalecaną przez dentystę.

Trzy podstawowe kroki pielęgnacji, które pomogą właściwie myć zęby oraz utrzymać je w dobrej kondycji, abyśmy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem to:

 1. Nałożenie pasty na szczoteczkę oraz umieszczenie jej pomiędzy zębem, a dziąsłem pod kątem 45 stopni.
 1. Mycie ruchem wymiatającym – od dziąsła do końca każdego zęba. Dzięki temu dokładnie usuwamy nagromadzoną płytkę nazębną.
 1. Ruch ten powtarzamy także na wewnętrznej powierzchni zębów.

4. Na koniec wyczyśćmy także język. To pomoże usunąć szkodliwe bakterie oraz odświeży oddech.

– Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, przez około 2 minuty. Jednak, aby zęby i dziąsła pozostały w dobrej kondycji należy pamiętać o tym, aby wymieniać szczoteczkę co trzy miesiące oraz w codziennej rutynie stosować preparaty wspierające pielęgnację jamy ustnej, takie jak płyny do płukania ust oraz nitki do zębów – mówi Marzena Cesarz, dyplomowana higienistka stomatologiczna, współzałożycielka Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, ekspertka marki Elgydium.

Czytaj też: Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?  Przestrzegaj trzech prostych kroków

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony