REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

30 marca 2020, 10:16Patrick O’Quin, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Handlowego Firm Kosmetycznych i Perfumeryjnych (FEBEA)

Patrick O’Quin, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Handlowego Firm Kosmetycznych i Perfumeryjnych (FEBEA) (fot.febea.fr)

- Oprócz natychmiastowej ogólnej mobilizacji, kryzys wstrząsnął całą gospodarką i może zmienić wiele praktyk w biznesie kosmetycznym - mówi Patrick O’Quin, prezes FEBEA w rozmowie z portalem Premium Beauty News.

REKLAMA

Patrick O'Quin, prezes Francuskiego Stowarzyszenia Handlowego Firm Kosmetycznych i Perfumeryjnych (FEBEA) w rozmowie z portalem mówił, że przemysł kosmetyczny łączy siły, aby masowo wytwarzać produkty higieniczne, w szczególności środki do dezynfekcji rąk. To jego zdaniem potwierdza, że ​​produkty kosmetyczne są niezbędne w naszym codziennym życiu i nie są to "niepoważne" produkty. Produkty higieniczne i przybory toaletowe (mydło, produkty do kąpieli i pod prysznic, produkty do włosów, pasta do zębów) odgrywają istotną rolę w naszym codziennym życiu.

- Nawet jeśli jesteśmy ograniczeni, to musimy się dobrze czuć. Wszyscy psychologowie zalecają, abyśmy dbali o nasz wygląd nawet pozostając w domu. Produkty kosmetyczne są kluczem do poszukiwania dobrego samopoczucia - mówił Patrick O'Quin.

Gdy tylko zezwolono na produkcję środków dezynfekujących do rąk na bazie alkoholu, firmy kosmetyczne podjęły działania w celu zaspokojenia zapotrzebowania na produkty higieniczne wywołanego epidemią koronawirusa. Jak mówił, we Francji ponad 30 firm przekształciło swoje linie produkcyjne, aby zaspokoić nowy popyt. I te, które produkują te same produkty higieniczne, co zwykle, również powinny być brane pod uwagę. 

- Wytwarzanie antybakteryjnego żelu do rąk wymaga podjęcia środków ostrożności i nie można tego zrobić na żadnym narzędziu przemysłowym. Firmy zajmujące się alkoholem w ramach swoich zwykłych procesów były najbardziej reaktywne, ale jest to naturalne - podkreślił  prezes FEBEA.

Kryzys związany z epidemią Covid-19 wstrząsnął całą gospodarką. We Francji podjęto ogólne środki pomocowe dotyczące wszystkich sektorów, nie tylko biznesu kosmetycznego. Niektórzy detaliści zawiesili płatności, tak że marki, w szczególności małe, przeżywają trudne chwile.

Epidemia uwypukla słabości strukturalne łańcuchów dostaw

 - Będą czasy przed COVID-19 i po nim, a strategie fragmentacji łańcucha dostaw będą wymagały przeglądu. Wiele firm już zmieniło swoje praktyki. A ponieważ koncepcje gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju zyskują na znaczeniu, możemy z pewnością oczekiwać prawdziwej transformacji zarówno oczekiwań konsumentów, jak i procesów firmy - mówił Patrick O'Quin.

W jego opinii kryzys może również pomóc Komisji Europejskiej zastanowić się nad tym, czym właściwie jest gospodarka o obiegu zamkniętym - prawdziwa zielona umowa, która lepiej uwzględnia łańcuchy wartości, a nie tylko uderzanie w plastik. - To jest zbyt łatwe i mało istotne - stwierdził.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony