REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

19 września 2019, 11:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. adobe stock)

Według analizy PEX PharmaSequence po 15 dniach września 2019 roku apteki odnotowały wzrost sprzedaży zarówno w porównaniu do 15 dni września ubiegłego roku, jak i analogicznego okresu w sierpniu 2019. Jednak o ile w porównaniu z rokiem ubiegłym sprzedaż kosmetyków nieznacznie wzrosła, to w porównaniu z pierwszą połową sierpnia wyraźnie spadła.

REKLAMA

Apteki odrabiają straty za miesiące wakacyjne – czytamy w analizie PEX PharmaSequence dotyczącej pierwszych 15 dni września 2019 roku. Rynek apteczny odnotował w tym czasie, w porównaniu do 15 dni września 2018, sprzedaż większą o 2,7 procenta. Wzrosła zarówno wartość kategorii leki OTC (+ 3,2 proc.), suplementy (+ 5,5 proc.), wyroby medyczne (+ 13,7 proc.), jak i kosmetyki (+ 2 proc.).

Jednak w porównaniu do 15 pierwszych dni sierpnia 2019, choć w prawie wszystkich kategoriach odnotowano wzrosty, to wartość sprzedaży kosmetyków zmalała o 8 proc. Pozostałe segmenty wzrosły o: leki OTC – 11,4 proc., suplementy – 13 proc., wyroby medyczne – 6,3 proc., a środki dietetyczne specjalnego przeznaczenia medycznego i żywieniowego – 6,9 proc. Zatem jedynie kosmetyki odnotował spadki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony