REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

4 października 2021, 16:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Policja zabezpieczyła niemal 3 tys. sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży w internecie oraz gotówkę pochodzącą ze sprzedaży towarów z podrobionymi znakami towarowymi

Policja zabezpieczyła niemal 3 tys. sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży w internecie oraz gotówkę pochodzącą ze sprzedaży towarów z podrobionymi znakami towarowymi (źródło: wm.policja.gov.pl)

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali magazyn z podrobionymi perfumami. Zatrzymali też pięć osób podejrzanych o sprzedaż nielegalnego towaru w internecie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przestępcy mogli wprowadzić w błąd blisko 12 tysięcy kupujących na terenie kraju. Zatrzymanym trzem mężczyznom i dwóm kobietom za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

– Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, doprowadziły do rozbicia grupy osób, trudniących się handlem nielegalnym towarem za pośrednictwem Internetu. W toku wykonywanych zadań funkcjonariusze wpadli na trop pięciu osób, oferujących w sklepach internetowych podróbki markowych perfum – czytamy w komunikacie na stronie policja.pl.

W ostatni poniedziałek września (27.09.2021) funkcjonariusze w jednym z wynajmowanych pomieszczeń w centrum Olsztyna znaleźli około 2,7 tys. sztuk podrobionych perfum przygotowanych do sprzedaży. Kolejne 200 sztuk nielegalnego towaru policjanci zabezpieczyli podczas przeszukań w mieszkaniach podejrzanych. Trzech mężczyzn (29-, 31- i 52-latka) oraz dwie kobiety (28- i 30-latka) zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że grupa w trakcie swojej działalności sprzedała podróbki blisko 12 tysiącom kupujących z terenu całego kraju. We wtorek cała piątka usłyszała zarzuty – oszustwa oraz wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Są one zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zabezpieczenia majątkowego w łącznej kwocie blisko 43 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~JanPlan 1 7 miesięcy temu

  Posiedzą max 1 rok, zarobione pieniądze pozwolą rozkręcić bardziej przemyślany handel tymi podróbkami.

  Edytowany: 6 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony