KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

27 listopada 2020, 14:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Pandemia będzie miała znaczący wpływ na zachowania zakupowe konsumentów w nadchodzącym okresie zakupów przedświątecznych

Pandemia będzie miała znaczący wpływ na zachowania zakupowe konsumentów w nadchodzącym okresie zakupów przedświątecznych (fot. Shutterstock)

Chociaż budżety na Black Monday i Cyber ​​Week zmniejszyły się od zeszłego roku, z roku na rok rośnie liczba zakupów internetowych i zakupów spontanicznych - detaliści powinni skupiać się raczej na strategicznych promocjach i możliwościach sprzedaży krzyżowej niż polegać wyłącznie na rabatach - twierdzą eksperci.
 

Globalna prognoza dotycząca Czarnego Piątku (Black Friday), przeprowadzona przez Simon-Kucher & Partners, firmę zajmującą się doradztwem w zakresie strategii i marketingu, ujawniła, że popularność ​​Black Friday, Cyber Monday (Czarnego Piątku i Cyber Poniedziałku) i Dnia Singla w Chinach stale rośnie na świecie. 

Ujawnia ona zachowania konsumentów, zmienione podczas pandemii i nowe możliwości dla detalistów, przy czym Czarny Piątek pozostaje najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem sprzedażowym tego okresu. Jednak gotowość do zakupów podczas tych świątecznych zakupów przekracza 50 proc. we wszystkich badanych krajach,
liczba ta spada z roku na rok.

Badania, na podstawie reprezentatywnej próby ponad 11 000 konsumentów z 14 krajów, wskazują na to, że pandemia będzie miała znaczący wpływ na zachowania zakupowe konsumentów w nadchodzącym okresie zakupów przedświątecznych. We wszystkich krajach ponad 60 proc. konsumentów zgodziło się, że pandemia wpłynęła na ich zachowania zakupowe. Najbardziej zauważalne zmiany to przejście na zakupy online ze względów bezpieczeństwa, zwiększony nacisk na zakupy lokalne i wykorzystanie promocji z okazji Czarnego Piątku, aby zaoszczędzić pieniądze podczas świątecznych zakupów.

Black Friday i Cyber Monday nadal dominują w okresie świątecznych zakupów

We wszystkich badanych krajach respondenci w przeważającej większości wskazują na znajomość Czarnego
Piątku. W rzeczywistości w sześciu z 14 badanych krajów (Niemcy, Hiszpania, Holandia, Szwecja,
Wielka Brytania i Zjednoczone Emiraty Arabskie), 100 proc. respondentów wskazuje, że są zaznajomieni z tym wydarzeniem zakupowym –w Stanach Zjednoczonych 94 proc. konsumentów twierdzi, że wie o Czarnym Piątku.
Kraje o najniższym poziomie rozpoznawalności to Chiny (87 proc.) i Australia (84 proc.).

Chociaż świadomość Cyber Monday pozostaje nieco niższa, większość respondentów w 11 z
14 krajów jest świadomych tego wydarzenia zakupów online - tylko z wyjątkiem Arabii ​​Saudyjskiej i Turcji,
oraz Chin, gdzie akurat Dzień Singla, obchodzony 11 listopada, jest bardziej popularnym wydarzeniem.

Wydatki mogą spadać, ale sprzedawcy detaliczni mogą nadal się rozwijać, jeśli przyjmą nową taktykę.
Pandemia prowadzi do spadku wydatków na zakupy we wszystkich krajach - na całym świecie średni budżet na zakupy w Black Friday i Cyber Monday wynosi od 230 i 300 dolarów. Kraje, które mogą pochwalić się najwyższymi budżetami to Dania, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, a Australia i Nowa Zelandia reprezentują najmniejsze budżety. W Stanach Zjednoczonych średni budżet na zakupy w Black Friday i Cyber Monday w 2020 r. wynosi 236 dol. w porównaniu z 267 dol. w 2019 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony