REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

MARKI

 

10 października 2019, 12:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Bandi Cosmetics to polska firma z 30-letnią tradycją. Produkuje kosmetyki skierowane głównie do salonów kosmetycznych, ale także jej produkty są dostępne w drogeriach.

Bandi Cosmetics to polska firma z 30-letnią tradycją. Produkuje kosmetyki skierowane głównie do salonów kosmetycznych, ale także jej produkty są dostępne w drogeriach. (fot. materiały prasowe/Bandi)

Polska firma Bandi Cosmetics otworzyła swój pierwszy oddział w Stanach Zjednoczonych, w Wirginii Zachodniej, w Martinsburgu. W przyszłości firma planuje uruchomienie własnego zakładu produkcyjnego w USA.   

Polska firma Bandi Cosmetics rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Joanna Draniak Kicińska, prezes Bandi, przeprowadziła się do USA wraz z całą rodziną, aby rozwijać markę na tym potężnym rynku. W stanie Wirginia powstała amerykańska spółka firmy - Bandi Laboratories.

Właścicielka firmy wybrała West Virginia w wyniku misji handlowej zorganizowanej przez Discover the Real West Virginia Foundation i West Virginia Development Office (WVDO). WVDO International Division rekrutował firmy z całego świata, a następnie kontynuował współpracę z Bandi, pomagając firmie w procesie decyzyjnym.

Bandi Cosmetics ma bardzo ambitne plany, które zakładają otwarcie w ciągu najbliższych lat zakładu produkcyjnego w USA. Ten krok firma zapowiadała już kilka lat temu.

– Ze względu na wysokie koszty administracyjne, wprowadzenie produktów do USA to trudne zadanie. W lepszej sytuacji prawnej i kosztowej są miejscowi producenci. Stąd pomysł, by na miejscu powstał zakład. Jego uruchomienie ma zająć dwa lata. Będzie się w nim odbywało konfekcjonowanie mas kosmetycznych, które przypłyną z Polski - mówiła Joanna Draniak Kicińska w rozmowie z  "Pulsem Biznesu" w 2017 r.

Wówczas prezes firmy zapowiadała także, że firma rozpocznie sprzedaż w USA od salonów kosmetycznych.

Obecnie działa już strona internetowa poświęcona rynkowi amerykańskiemu www.bandi-labs.com, a marka zaczyna sprzedaż za pośrednictwem Amazon.

–  Doceniamy wszelką pomoc i pozytywną motywację, jaką otrzymaliśmy od państwa i władz lokalnych. Jesteśmy przekonani, że to dopiero  początek, a nasz biznes będzie się szybko rozwijał i wniesie znaczący wkład w lokalne społeczeństwo – powiedziała Joanna Draniak Kicińska podczas konferencji prasowej we wrześniu, zorganizowanej z okazji otwarcia centrum dystrybucji i sprzedaży  w USA.

Joanna Draniak Kicińska i Michał Kiciński, właściciele firmy Bandi 

Bandi Cosmetics to polska firma z 30-letnią tradycją. Została założona przez pasjonatkę kosmetologii Bognę Draniak. Obecnie firmą zarządza jej córka, Joanna Draniak Kicińska. Firma produkuje kosmetyki skierowane głównie do salonów kosmetycznych,ale sprzedaje również w drogeriach. Siedziba i zakład produkcyjny Bandi znajduje się w Czosnowie k. Warszawy. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Aaaanna 1 ponad rok temu

  Gratulacje :)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony