REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Analizy

 

29 stycznia 2021, 10:57wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Povilas Sugintas, konsultant Euromonitor International

Povilas Sugintas, konsultant Euromonitor International (fot. mat.prasowe/ Euromonitor)

Na rynek kosmetyków i higieny osobistej znaczący wpływ miał COVID-19. Niektóre kategorie wypadły pozytywnie - na przykład produkty do kąpieli i pod prysznic wzrosły o 3 proc. w 2020 r. a depilatory wykazały 7 proc. wzrost wartości. Inne poradziły sobie gorzej - komentuje Povilas Sugintas, analityk Euromonitor International.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Zdaniem eksperta, najbardziej niekorzystne wyniki dotyczyły kolorowych kosmetyków ze spadkiem wartości o 13 proc. w 2020 r. i zapachami, które straciły 16 proc. mniej w porównaniu do poprzedniego roku.

W przypadku branży kosmetycznej odpowiedź rynku była szybka i skuteczna. Jako że gabinety kosmetyczne, fryzjerzy i salony SPA były zamknięte na czas nieokreślony, przesunięcie w kierunku konsumpcji domowej przyspieszyło. Dla przykładu, najbardziej znaczący wzrost w ostatnich 15 latach w Polsce odnotowały farby do włosów, kategoria wzrosła o 10 proc. pod względem wartości w 2020 roku.

Niektóre kategorie produktów, takie jak profesjonalna pielęgnacja włosów, były coraz częściej sprzedawane na użytek domowy, ale oferta takich kosmetyków jest teraz znacznie szersza.  

Trend rozciąga się na włosy i ich koloryzację oraz pielęgnację paznokci - marki lakierów hybrydowych oferują w drogeriach gotowe zestawy do manicure hybrydowego zawierającego lampy UV / LED. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony