REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

PRAWO

 

12 sierpnia 2022, 13:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

L’Oreal staje w obliczu pozwu zbiorowego dotyczącego nielegalnego zbierania danych biometrycznych – podaje Legal Newsline. Pozew został złożony do sądu w stanie Illinois 25 lipca 2022. Chodzi o narzędzie Virtual Try-On, które umożliwia wirtualne „przymierzanie" kosmetyków. 

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Jak podaje Legal Newsline, przeciwko firmie L’Oreal został złożony pozew zbiorowy w stanie Illinois w USA, w związku z nielegalnym zbieraniem przez koncern danych biometrycznych.

Chodzi o dane zbierane z witualnego narzędzia Virtual Try-On, które udostępnia L’Oreal, i które pozwala kupującym kosmetyki „przymierzyć” je i sprawdzić, jak będą wyglądać np. w make-upie.

W pozwie zbiorowym, składający go Morgan Kukovec, zarzuca koncernowi, że nie informuje w formie pisemnej konsumentów korzystających z narzędzia do wirtualnego przymierzania produktów, że zbiera dane biometryczne skanując geometrię twarzy, ani w jakim celu to robi, ani jak je wykorzystuje i przechowuje.

Ustawa o ochronie danych biometrycznych (BIPA) obowiązująca w stanie Illinois zabrania zbierania danych biometrycznych, takich jak skany oczu, odciski palców, nagrania głosu, bez zgody.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony