HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

10 lutego 2021, 14:47wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Odwiedzalność centrów handlowych w pierwszym tygodniu po zakończeniu trzeciego lockdownu o ok. 20 proc. niższa w porównaniu do pierwszego tygodnia lutego ubiegłego roku

Odwiedzalność centrów handlowych w pierwszym tygodniu po zakończeniu trzeciego lockdownu o ok. 20 proc. niższa w porównaniu do pierwszego tygodnia lutego ubiegłego roku (fot. Pixabay)

Jak podaje PRCH, wskaźnik Daily Footfall Index, który opisuje poziom odwiedzalności w galeriach handlowych, w pierwszym tygodniu lutego był  średnio o 20 proc. niższy w porównaniu do analogicznego okresu  2020  roku. Największą popularnością cieszyła się sobota, 6 lutego, gdy odwiedzalność wyniosła 82  proc. wartości ubiegłorocznych.  

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Odrabialiśmy zaległości zakupowe, stąd większe zainteresowanie klientów zakupami w pierwszym tygodniu handlu po pięciu tygodniach lockdownu.

- Przewidujemy, że odwiedzalność w kolejnych tygodniach będzie na poziomie ok. 70-75 proc. w stosunku do ub. roku. Zebrane od obiektów handlowych dane pokazują, że konsumenci czekali na możliwość zrobienia stacjonarnych zakupów i odłożyli je w czasie, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się takie kategorie zakupowe, jak odzież i obuwie ze względu długi czas zamknięcia sklepów, powrót najmłodszych  dzieci do szkół i zmieniające się warunki pogodowe - podaje Polska Rada Centrów Handlowych.

Najwyższa odwiedzalność w porównaniu do poprzedniego roku została odnotowana w średniej  wielkości centrach handlowych (o powierzchni 20-40 tys. mkw. GLA). Dane nie wskazują wyraźnych różnic w odwiedzalności pomiędzy poszczególnymi regionami kraju, nieznacznie mniej kupujących odnotowano w regionie wschodnim, północno i południowo-zachodnim - wynika z danych  PRCH   Daily   Footfall   Index.

Branża centrów handlowych apeluje do kupujących o odpowiedzialność i troskę o bezpieczeństwo, zarówno własne, jak i pozostałych osób przebywających na terenie obiektów handlowych. PRCH w ramach akcji edukacyjnej #KupujeBezpiecznie, jak również właściciele i zarządzający obiektami handlowymi nieustannie  przypominają konsumentom o zasadach bezpiecznych zakupów.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy także od odpowiedzialności odwiedzających je klientów i rzetelnego stosowania się do zasad DDM. Dlatego raz jeszcze przypominamy, że w czasie wizyty w centrum handlowym należy bezwzględnie zachowywać dystans od innych kupujących, dezynfekować ręce i używać maseczki w prawidłowy sposób. Bądźmy uprzejmi i cierpliwi, słuchajmy komunikatów głosowych i reagujmy na polecenia obsługi. Nasze zdrowie, to zdrowie naszych najbliższych. Dbajmy o siebie nawzajem - przypomina PRCH. 

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony