REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

HANDEL

 

9 grudnia 2020, 11:25 Niedziele handlowe w grudniu to wyjątek – zaznaczył premier

Niedziele handlowe w grudniu to wyjątek – zaznaczył premier (fot.flickr.com)

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej we wtorek jednoznacznie wypowiedział się na temat handlowych niedziel. - Grudzień to wyjątek, w przyszłym roku znoszenia zakazu handlu nie będzie - zapowiedział szef rządu.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

W okresie Bożego Narodzenia czeka konsumentów wyjątkowo długa przerwa w handlu: 24 grudnia sklepy czynne będą do godz. 14, a 25, 26 i 27 grudnia pozostaną zamknięte.

Jak podaje portal money.pl, jeszcze rano w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, ujawniła, że trwają rozmowy w sprawie ponownego zawieszenia zakazu handlu, tym razem chodzi o niedzielę 27 grudnia. - Uważam, że musi być równowaga między pracownikami i firmami, brałabym pod uwagę i rozważała możliwość odmrożenia w grudniu tej niedzieli - przyznała wiceminister.

Premier co prawda nie wykluczył takiej możliwości, uciął jednak spekulacje dotyczące zniesienia zakazu handlu w przyszłym roku i zaznaczył, że rząd nie wycofuje się z bezhandlowych niedziel w 2021 roku.

- Niedziela handlowa 6 grudnia to wyjątek i pozostanie wyjątkiem. Miał na celu rozładowanie ruchu w handlu detalicznym, by liczba zakażeń była jak najniższa. W pozostałych miesiącach przyszłego roku nie zamierzamy takich zasad wprowadzać - podkreślił szef rządu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony