Mateusz Morawiecki, premier RP

Mateusz Morawiecki, premier RP (fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z TVN24 przyznał, że zakaz handlu nie spełnił swojego celu i dlatego możliwe jest jego złagodzenie.

Jak zapewnił Mateusz Morawiecki, rząd będzie dyskutował o efektach ustawy za kilka tygodni. Jednocześnie dodał, że wyobraża sobie zmiany polegające na złagodzeniu przepisów.

Według premiera podstawowym celem ustawy było poprawienie sytuacji pracowników, by nie musieli pracować w niedziele. To udało się zrealizować, ale drugi cel - czyli poprawa funkcjonowania małych sklepów - nie do końca się udał.

Mateusz Morawiecki stwierdził m.in., że niepolskie sklepy i galerie zdominowały handel. Zakaz handlu w niedziele tego nie zmienił.

Zakazu handlu w niedziele powróci do parlamentu. Posłowie najprawdopodobniej zajmą się tą kwestią już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym na 13-15 marca. Jak wynika z opublikowanego już wstępnego harmonogramu prac, na najbliższym posiedzeniu Sejm najprawdopodobniej rozpatrzy dwa projekty nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - jeden autorstwa Nowoczesnej, drugi autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony