REKLAMARetail Trends_banner główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Branża kosmetyczna wspiera aktywizację osób niepełnosprawnych

Branża kosmetyczna wspiera aktywizację osób niepełnosprawnych (fot. Shutterstock)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych – Valuable 500, największa sieć globalnych dyrektorów generalnych zaangażowanych w różnorodność – ogłosiła serię nowych działań na rzecz aktywizowania osób niepełnosprawnych. Najnowsze zobowiązania pochodzą od prezesów takich firma jak: PepsiCo, PwC, Spotify, VMware, L’Oréal czy The Estée Lauder Companies.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Chociaż rośnie świadomość integracji osób niepełnosprawnych to nadal nie jest ona wystarczająca. Valuable 500 pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, a najnowszy zobowiązania mają na celu wypełnienie tej luki w kilku sektorach.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny L'Oréal zobowiązał się do promowania rekrutacji osób niepełnosprawnych we wszystkich krajach, a globalnym celem jest zatrudnienie co najmniej 2 proc. niepełnosprawnych pracowników do 2025 r. Oprócz tego L'Oréal zachęca pracowników do ujawniania swojej niepełnosprawności i pracuje nad podnoszeniem świadomości i zwalczaniem stereotypów. Współpracuje z ekspertami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi oraz ze swoimi dostawcami, konsumentami i społecznościami lokalnymi, aby promować integrację osób niepełnosprawnych w ramach Grupy, jak i poza nią.

Przeczytaj również: Mintel wytypował innowacyjne kosmetyki, które docenią osoby niepełnosprawne

Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny The Estée Lauder Companies, jest głęboko zaangażowany we wspieranie kultury równości i integracji. Pod jego kierownictwem firma poczyniła postępy we wspieraniu wizji, aby stać się jak najbardziej inkluzywną. W ramach wspierania integracji osób niepełnosprawnych firma promowała rekrutacje takich osób, prowadziła szkolenia z nieświadomych uprzedzeń i inkluzywnego przywództwa oraz uruchomiła inicjatywy na rzecz różnorodności dostawców.

Powołany w Davos w styczniu 2019 r. przez Caroline Casey i Paula Polmana, Valuable 500 pozostaje jedyną globalną społecznością dyrektorów generalnych, której celem jest radykalna transformacja systemu biznesowego w całym łańcuchu dostaw z korzyścią dla wszystkich osób niepełnosprawnych. W maju 2021 r. Valuable 500 osiągnął swój kamień milowy w postaci 500 największych organizacji na świecie, które podpisały zobowiązanie dotyczące niepełnosprawności.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony