REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

1 kwietnia 2021, 16:01wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wideokonferencja Prezydenta RP z farmaceutami

Wideokonferencja Prezydenta RP z farmaceutami (źródło: prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej w celu omówienia możliwości wykorzystania potencjału aptek w walce z pandemią COVID-19. Rozmawiano przede wszystkim o zaangażowaniu farmaceutów w proces szczepień.

Na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzej Duda pracodawcy apteczni zapewnili o gotowości do szczepień przeciw COVID-19 w aptekach.

– Zawsze wspieraliśmy to rozwiązanie jak i inne usługi prozdrowotne, które są dostępne w aptekach na terenie Unii Europejskiej. Zwracaliśmy uwagę na konieczność poszerzenia katalogu takich usług. Wprowadzenie każdej z nich oznaczałoby niebagatelne odciążenie dla systemu opieki zdrowotnej, zwłaszcza w obliczu pandemii – powiedział Marcin Piskorski, prezes ZPA PharmaNET.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił konieczność podwyższenia prestiżu polskiego farmaceuty i pozytywnie odniósł się do propozycji poszerzania usług z zakresu ochrony zdrowia, jakie mogą być oferowane pacjentom przez farmaceutów w aptekach. Obiecał, że postulaty przedstawione przez PharmaNET będą przedmiotem analiz Rady ds. Ochrony Zdrowia.

W spotkaniu, które miało formę wideokonferencji, udział wzięli przedstawiciele pracodawców aptecznych: Marcin Piskorski, prezes ZPA PharmaNET, Adam Błażeczek, Apteka Gemini, dr n. farm. Justyna Kaźmierczak, prezes Apteki Zdrowit, Krzysztof Szponder, wiceprezes Dr. Max, mgr farm. Artur Jędra, doradca zarządu Super Pharm.

Oprócz tego w spotkaniu uczestniczyli: Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP, prof. Piotr Czauderna, przewodniczący Rady ds. Ochrony Zdrowia przy Prezydencie RP oraz prof. Jarosław Pinkas.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony