PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

25 października 2021, 08:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rosnące ceny surowców to spory kłopot dla firm z branży kosmetycznej

Rosnące ceny surowców to spory kłopot dla firm z branży kosmetycznej (fot. Shutterstock)

W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma Procter & Gamble osiągnęła wzrost sprzedaży o 5 proc. do 20,3 miliarda dolarów (17,5 miliarda euro). W ujęciu organicznym przychody wzrosły o 4 proc., napędzane wzrostem wolumenu o 2 proc., wzrostem ceny o 1 proc. Zwłaszcza dział Healthcare, w tym Oral-B, oraz produkty premium osiągały ponadprzeciętne wyniki.

Mimo to zysk operacyjny spadł o 5 proc. do 5,0 miliardów dolarów (4,3 miliarda euro) z powodu wyższych kosztów surowców i transportu. Nie jest to nieoczekiwane: już w sierpniu Procter & Gamble ostrzegał, że zyski mogą znaleźć się pod presją z powodu inflacji kosztów.

W wymagającym środowisku operacyjnym i kosztowym osiągnęliśmy solidne wyniki w pierwszym kwartale roku podatkowego – mówił David Taylor, CEO Procter & Gamble podczas prezentacji wyników. 

P&G podtrzymuje prognozę wzrostu na poziomie 2-4  proc. na cały rok. Firma spodziewa się jednak, że koszty surowców i transportu będą nadal rosły i szacuje łączny wpływ na około 2 miliardy euro. Trzy miesiące temu firma wciąż oczekiwała dodatkowego kosztu w wysokości 1,5 miliarda euro.

Przeczytaj również: Unilever podniósł ceny i spodziewa się wyższej inflacji w przyszłym roku

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony