REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Przywileje dla starszych pracowników mają obejmować dodatkową przerwę od pracy, obniżony podatek i mniejsze składki ZUS

Przywileje dla starszych pracowników mają obejmować dodatkową przerwę od pracy, obniżony podatek i mniejsze składki ZUS (fot. adobe stock)

Rynek pracy się zmienia, społeczeństwo starzeje, stąd pomysł zachęcający seniorów do aktywności zawodowej. To projekt zarówno pracowników, jak i pracodawców w Radzie Dialogu Społecznego. Jakie zachęty dla starszych proponuje - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Dodatkowa przerwa od pracy, obniżony podatek i mniejsze składki do ZUS mają zachęcić osoby starsze do wydłużania aktywności zawodowej, a firmy do ich zatrudniania - podaje dziennik. 

Takie założenia znalazły się w projekcie "Porozumienia strony pracowników i strony pracodawców Rady Dialogu Społecznego na rzecz aktywnego starzenia".

Stanowiska pracy starszych pracowników byłyby dostosowane do ich potrzeb ze środków Funduszu Pracy, poza podatkowymi ulgami również z tego funduszu mogłyby popłynąć pieniądze dla pracodawców, by zatrudniali kobiety po 55. i mężczyzn po 60. roku życia.

Zdaniem Katarzyny Siemienkiewicz, ekspertki Pracodawców RP, członkini zespołu ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego, omawiane propozycje są zrównoważone. - Zawierają zarówno dodatkowe uprawnienia dla pracowników, jak i zachęty dla firm. Rozmowy zapewne nie będą łatwe, ale przedstawione rozwiązania są kompromisowe - mówi w rozmowie z gazetą.

Jeśli uda się do przeforsować może być to niewątpliwy sukces rady. Związkowcy i organizacje pracodawców usiądą do rozmów na piątkowym posiedzeniu rady.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony