REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

15 lutego 2019, 13:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka perfum Vabun for Lady No. 5 musi zniknąć z rynku

Marka perfum Vabun for Lady No. 5 musi zniknąć z rynku (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Spółka biznesmena musi wycofać ze sprzedaży i zniszczyć zakwestionowane perfumy Vabun "For Lady No. 5" po protestach francuskiego giganta kosmetycznego. To wynik ugody podpisanej przez Radosława Majdana i przedstawicieli Chanel.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)

Chanel domagał się wycofania perfum damskich Vabun „For Lady No.5” sygnowanych nazwiskiem byłego polskiego bramkarza. Firma uważała, że oznaczenie „No.5” może sugerować ich powiązanie z tą prestiżową marką kosmetyczną. ”Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji” - twierdzili przedstawiciele Chanel. 

W wyniku ugody z Chanel spółka Vabun zaprzestanie sprzedaży perfum Vabun "For Lady No. 5", a opakowania tych perfum zostaną zniszczone, podobnie jak wszelkie materiały reklamowe i promocyjne na ten temat.

"Po usunięciu oznaczenia No.5 z butelek Spornych Perfum będą one mogły być ponownie wprowadzone do obrotu gospodarczego. W przypadku naruszenia warunków ugody Emitent zobowiązał się do zapłaty stosownych kar umownych na rzecz Domu Mody Chanel" – podał informację pb.pl.

Spór został polubownie rozwiązany, wcześniej spółka Majdana rozważała kilka opcji - w tym rebranding i wycofanie tej linii produktu.

Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji i celebryta, a od 2015 roku  jest prezesem firmy kosmetycznej Vabun, zapowiadał rozwój portfolio produktowego spółki i wejście na nowe rynki. Tymczasem w Polsce po współpracy z Hebe przyszedł czas na Drogerie Natura. Perfumy Radosława Majdana pod marką Vabun będą mogły przy ich pomocy trafić do szerszego grona klientów. Firma liczy na wzrost sprzedaży o 160 proc. Z okazji debiutu w Drogeriach Natura przygotowano promocję na wszystkie zapachy Vabun - zniżka 30% jeszcze przez dwa tygodnie.

Czytaj także: Radosław Majdan rozważa wycofanie perfum z rynku po protestach Chanel

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony