REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/67684_revlon-z wynikami-pierwszego-kwartalu-202_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

 

14 maja 2021, 13:50wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Revlon opublikował swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 r., pokazując wzrost w segmencie perfum i Elizabeth Arden pomimo spadku sprzedaży kosmetyków kolorowych. Jednak całkowita sprzedaż netto koncernu spadła o 1,8%, ponieważ nowojorski gigant kosmetyczny nadal odczuwa wpływ pandemii.

Revlon stał na skraju bankructwa, ale powoli odbudowuje swoją pozycję

Revlon stał na skraju bankructwa, ale powoli odbudowuje swoją pozycję (fot. FB Revlon)

Amerykański gigant kosmetyczny odnotował sprzedaż netto w wysokości 445 mln dol. w pierwszym kwartale 2021 r., co oznacza 1,8% spadek w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Jednak sprzedaż e-commerce wzrosła o 5% we wszystkich regionach, a firma odnotowała również dwucyfrowy wzrost sprzedaży w oddziałach Elizabeth Arden i perfum.

Elizabeth Arden zanotowała wzrost sprzedaży netto o prawie 18% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 112 mln dol., przy czym wzrost napędzały produkty do pielęgnacji skóry Ceramide i Cica Glow marki, a także kolekcja zapachów Green Tea na rynku amerykańskim i azjatyckim.

W międzyczasie dział perfumeryjny firmy - w skład którego wchodzą zapachy celebrytów, takie jak Britney Spears, Christina Aguilera i Elizabeth Taylor - również odnotował wzrost o 13% do 74,8 mln dol., który napędziła wysoka sprzedaż zapachów Juicy Couture, Curve i John Varvatos w USA.

Reszta portfolio firmy nie radziła sobie jednak tak dobrze - marka Revlon odnotowała spadek o prawie 11% do 162 mln dol., ponieważ sprzedaż kosmetyków kolorowych nadal spadała na wszystkich rynkach.

Komentując te wyniki, Debra Perelman, prezes i dyrektor generalna Revlon, powiedziała: - Jestem zadowolona z ciągłej, sekwencyjnej poprawy w naszej działalności, ponieważ nadal wychodzimy z Covid-19, korzystając jednocześnie z wyczerpujących strategii restrukturyzacyjnych, które po raz pierwszy wdrożyliśmy w 2018 roku. Rynki na całym świecie wciąż się otwierają, a ograniczenia dotyczące COVID-19 rozluźniają, więc jesteśmy optymistami co do odbicia się kanału masowego, zwłaszcza w kategorii kosmetyków kolorowych.

.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony