REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

22 kwietnia 2021, 15:26wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zmianom posłonecznym na skórze w starszym wieku można zapobiegać stosując odpowiednie produkty ochrony przed promieniowaniem UV

Zmianom posłonecznym na skórze w starszym wieku można zapobiegać stosując odpowiednie produkty ochrony przed promieniowaniem UV (fot. shutterstock)

Rogowacenie słoneczne dotyczy nawet połowy osób po 70 roku życia. Objawia się plamami na skórze. Można im jednak zaradzić stosując odpowiednie produkty ochrony przeciwsłonecznej.

Rogowacenie słoneczne często dotyka osoby starsze. Według badań problem ten dotyczy ponad 50 proc. osób po 70. roku życia. Objawia się on zmianami na skórze, które powstają w skutek długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Na skórze pojawiają się żółtawe, brunatne plamy. Miejscami najbardziej narażonymi na promieniowanie słoneczne są: skóra głowy, twarz, dekolt, grzbiety dłoni i przedramiona. Dlatego też należy poświęcać im szczególną uwagę.

Zmianom posłonecznym na skórze w starszym wieku można zapobiegać stosując odpowiednie produkty ochrony przed promieniowaniem UV. Jednym z ich jest nowość marki  Eau Thermale Avène – SunsiStick KA 50+, zaprezentowana na konferencji prasowej poświęconej produktom z filtrami bezpiecznymi dla skóry i środowiska morskiego.

Jest to produkt fotoprotekcyjny, przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, w szczególności skłonnej do rogowacenia słonecznego. Oprócz filtrów  zawiera pre-tokoferyl, fotostabilny prekursor witaminy E, który w połączeniu z tialidyną chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Został też wzbogacony o Vederine, która stymuluje receptory witaminy D, wzmacniając barierę ochronną skóry i skuteczniej zabezpieczając przed szkodliwymi efektami promieniowania.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony