KONSUMENT i TRENDY

KORONAWIRUS

 

1 lutego 2021, 13:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. shutterstock)

Polacy wydają coraz więcej na produkty i usługi zdrowotne i pielęgnacyjne – wynika z raportu „Nowy obraz polskiego konsumenta” przygotowanego przez firmę badawczą PwC.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

W Polsce 41 proc. Polaków spodziewa się wzrostu wydatków w najbliższych miesiącach, a 20 proc. ocenia, że ich wydatki spadną. Istotnie częściej zdecydowanie większe wydatki przewiduje grupa wiekowa 65+, co pokazuje obawy związane ze stanem gospodarki, w tym inflacją – pokazuje raport „Nowy obraz polskiego konsumenta” przygotowany przez firmę badawczą PwC.

Wprowadzane w pandemii obostrzenia mają wpływ na nową strukturę wydatków gospodarstw domowych. Zdecydowanie spadły wydatki na usługi, natomiast wzrosły wydatki na produkty – w szczególności w kategoriach artykułów spożywczych, produktów zdrowotnych oraz elektroniki użytkowej.

32 proc. konsumentów deklaruje, że wzrosły ich wydatki na produkty i usługi zdrowotne i pielęgnacyjne. 52 proc. mówi, że są takie same, jak przed pandemią. 16 proc. mówi, że wydaje na te cele mniej.

Dane te potwierdzają to, co widać w danych sprzedażowych sklepów i sieci w branży kosmetycznej, a także firm badawczych, które analizują rynek kosmetyczny. Z powodu ograniczenia kontaktów społecznych, pracy w domu, wzrosło zainteresowanie konsumentów produktami pielęgnacyjnymi. 

padną.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony