REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1
Biorąc pod uwagę aktywność polskich firm kosmetycznych przewidujemy, że zgodnie z ogólnoświatowym trendem „social commerce” (czyli zakupów poprzez media społecznościowe), Facebook będzie odgrywał coraz większą rolę jako kanał sprzedaży także dla graczy z polskiego rynku – czytamy w podsumowaniu raportu

Biorąc pod uwagę aktywność polskich firm kosmetycznych przewidujemy, że zgodnie z ogólnoświatowym trendem „social commerce” (czyli zakupów poprzez media społecznościowe), Facebook będzie odgrywał coraz większą rolę jako kanał sprzedaży także dla graczy z polskiego rynku – czytamy w podsumowaniu raportu (fot. fotolia.com)

Facebook to coraz bardziej atrakcyjna platforma komunikacji firm z obecnymi i przyszłymi użytkownikami marki, pozwalająca precyzyjnie adresować przekaz. Również dla klientów profile marek na FB to znakomite źródło informacji, z którego mogą czerpać wiedzę, a następnie dzielić się nią z innymi. Z tej formy komunikacji coraz bardziej aktywnie korzystają firmy kosmetyczne – wynika z raportu  „Polska branża kosmetyczna na Facebooku w III kwartale 2017 roku”, przygotowanego przez SPC House of Media.

Według raportu „Polska branża kosmetyczna na Facebooku w III kwartale 2017 roku”, przygotowanego przez agencję SPC House of Media, która przeanalizowała profile ponad 300 polskich firm kosmetycznych, najbardziej popularną polską firmą na Facebooku jest Inglot. Jej profil zgromadził ponad 273 tys. fanów. Kolejna w rankingu, firma Dax Cosmetics, na profilach swoich 5 flagowych marek: Celia, Sun, Perfecta, Cashmere, Yoskine, miała w III kwartale 2017 roku blisko 252 tys. fanów. Trzecie miejsce uzyskała firma Ziaja, gromadząc ponad 156 tys. fanów.

Analizując profile firm kosmetycznych SPC House of Media zauważył tez sporą dynamikę przyrostu liczby fanów od stycznia do września 2017 r. Średni przyrost liczby fanów firm kosmetycznych z TOP-15 w 2017 roku to 33 proc. Liderem w tej klasyfikacji jest Bielenda, która podwoiła liczbę swoich fanów. Ponadprzeciętnymi wynikami mogą pochwalić się także: Cuccio Polska (+73 proc.) oraz BingoSpa (+65 proc.) i Inglot (+61 porc.). Firma Dax Cosmetics, wicelider pod względem liczby fanów, jako jedyna z TOP-15 nie zanotowała wzrostu liczby fanów.

Najczęściej publikowanymi treściami na profilach poszczególnych producentów/marek są informacje o produktach, ich zdjęcia i recenzje. Sporadycznie właściciele profili organizują na nich konkursy oraz udostępniają materiały wideo. Rzadko publikowane są opracowania naukowe i wpisy dotyczące składu produktów. Popularną formą publikacji treści są recenzje produktów umieszczane na blogach i vlogach, do których linki można znaleźć na profilach niektórych marek – wskazuje raport „Polska Branża Kosmetyczna na Facebooku w III kwartale 2017 roku”.

Firmy z TOP-15 są bardzo aktywne w mediach społecznościowych. Aż 87 proc. z nich dodaje posty przynajmniej raz dziennie, 27 proc. robi to dwa-trzy razy w tygodniu, a 6 proc. wykazuje aktywność raz w tygodniu.

Polskie przedsiębiorstwa kosmetyczne swój przekaz kierują nie tylko do konsumentów w kraju. 70 proc. firm z TOP-15 prowadzi profile w języku obcym. Najczęściej są to języki krajów, w których firmy prowadzą aktywną dystrybucję i sprzedaż, takie jak Węgry, Serbia, Słowenia, Turcja, ale również Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Katar.

W III kwartale bieżącego roku z Facebooka aktywnie korzystało ponad 15 milionów Polaków, co stanowi 64 proc. polskich internautów. Roczna dynamika przyrostu jego użytkowników wynosi w Polsce ok. 5 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony