REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Centrum handlowe Dekada ma być największym tego typu obiektem w Nysie

Centrum handlowe Dekada ma być największym tego typu obiektem w Nysie (fot. Dekada SA/wizualizacja)

Trwają intensywne prace finalizujące budowę Dekady Nysa – największej i najnowocześniejszej inwestycji handlowej w mieście. Otwarcie jest zaplanowane na listopad br. W centrum handlowym branżę beauty będą reprezentować Rossmann i Douglas.

REKLAMA

Inwestor i deweloper obiektu – firma Dekada – zaplanowała oddanie inwestycji na listopad br. Za komercjalizację Dekady Nysa odpowiada firma BOIG. Swoje sklepy w nowym centrum handlowym otworzą polskie i międzynarodowe marki, takie jak m.in. Sinsay, Reserved, CCC, Big Star, House, Vistula, Martes Sport, Smyk, Douglas, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK.

Budowa zostanie ukończona zgodnie z planem, obiekt zostanie otwarty w listopadzie tego roku. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w maju ubiegłego roku i od tego czasu przebiegała bez opóźnień. 

Prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem i aktualnie są już na bardzo zaawansowanym etapie. Na zewnątrz można zobaczyć już gotową elewację, wewnątrz obiektu
zrealizowane zostały najważniejsze prace wykończeniowe, w 90 proc. zostały już wydzielone lokale
handlowe. Teraz koncentrujemy się na przebudowie ul. Wolności przy strefie dostaw oraz odtworzeniu XIX-wiecznego muru Gazowni Miejskiej, który zostanie wkomponowany w bryłę nowo powstającej galerii. Duży nacisk położyliśmy także na architekturę zieleni. W projekcie przewidzieliśmy zielone ściany i ciekawą aranżację części wspólnych w obiekcie. Zagospodarowujemy teren biorąc pod uwagę funkcjonalność i komfort użytkowania, ale także najwyższą estetykę
– mówi Arkadiusz Gawron, project manager BOIG.
Całkowita powierzchnia centrum handlowego wyniesie 27 tys. mkw., w tym 19 tys. mkw. to powierzchnia najmu z ok. 80 sklepami oraz strefą rozrywki, lokalami gastronomicznymi i 4-salowym kinem. Istotnym elementem projektu jest także jego rola miastotwórcza. Lokalizacja w pobliżu obiektów użyteczności publicznej, takich jak Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, dworce autobusowy i kolejowy oraz Nyski Dom Kultury, stanowi nawiązanie do charakteru i funkcji obiektu, który ma przede wszystkim służyć mieszkańcom.
Dekada Nysa to bardzo duży projekt handlowy, dzięki któremu wpływy podatkowe do miejskiej kasy wzrosną o ponad 1,5 mln zł w skali roku. Realizację inwestycji poprzedziły konsultacje z władzami samorządowymi, spotkania informacyjne dla mieszkańców oraz nyskich przedsiębiorców, którzy szukają możliwości rozwoju we współpracy z galerią handlową. Wierzę, że udało nam się zdobyć zaufanie społeczne, które jest solidnym fundamentem naszego projektu. Nowe centrum handlowe już wkrótce będzie miejscem bezpiecznych, komfortowych zakupów i atrakcyjnej rozrywki, a także siłą napędową dalszego rozwoju miasta – podkreśla Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.
  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony