REKLAMARetail Trends_banner główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

18 listopada 2021, 15:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Nagrody w programie Blix Awards Gazetka Roku, m.in. w kategorii Drogeria

Nagrody w programie Blix Awards Gazetka Roku, m.in. w kategorii Drogeria (fot. materiały organizatora)

Sieć Rossmann została zwycięzcą tegorocznej edycji programu Blix Awards Gazetka Roku w kategorii Drogerie. Respondenci wskazali, że publikację wyróżnia estetyka i czytelność. Inni laureaci programu to Biedronka, Dino, Kaufland, Żabka, Selgros, Leroy Merlin, Ikea, Media Expert i Pepco.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W II już edycji ogólnopolskiego programu branżowego „Blix Awards – Wybór Konsumentów” Polacy ocenili aktywność 84 sieci handlowych. Od kwietnia do października br. blisko 110 tys. osób wyraziło aż 4 mln opinii. W jednej z 5 kategorii konsumenci zadecydowali o tym, którzy sieci działające w 10 segmentach tworzą obecnie najlepsze gazetki promocyjne, tj. najbardziej przejrzyste pod względem graficznym i estetycznym, a także najlepiej ułożone pod oczekiwania i potrzeby konsumenckie.

Najlepszą siecią wśród drogerii okazał się Rossmann. Respondenci wskazali, że publikację wyróżnia estetyka i czytelność. Agata Nowakowska, rzecznik prasowy sieci, potwierdziła, że podstawowym założeniem jest przejrzysty sposób pokazania produktów i cen. Przyznała równocześnie, że gazetka Rossmanna będzie się zmieniać, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb czytania na ekranach urządzeń mobilnych. Obecnie trwają prace projektowe. Na początku przyszłego roku gazetka zostanie wzbogacona o nowe elementy. Jednak zmiany będą stopniowe i ewolucyjne.

Wśród dyskontów I miejsce zajęła Biedronka.

– Gazetki portugalskiej sieci są jednymi z najczęściej przeglądanych w Polsce. Wpływa na to duży udział Biedronki w rynku, ale też jej atrakcyjna szata graficzna i łatwość przeglądania ofert na urządzeniach mobilnych. Konsumenci zwrócili też uwagę na spójność oraz specyficzny styl publikacji tematycznych, które – jak określili – każdorazowo są niemal idealnie dopasowane do ich potrzeb – stwierdza dr Krzysztof Łuczak, dyrektor ds. komunikacji Blix Awards.

W segmencie supermarketów zwycięstwo przypadło sieci Dino. Wśród hipermarketów największe uznanie zdobył Kaufland. Natomiast w grupie convenience konsumenci najbardziej docenili Żabkę, w w segmencie cash & carry zwycięzcą został Selgros. W dziedzinie wyposażenia domu nie miała sobie równych Ikea. Zwycięstwo w segmencie RTV AGD należy do Media Expert, a w grupie sklepów z artykułami dla dzieci laureatem jest Pepco.

Jak podsumowuje dr Krzysztof Łuczak, po tegorocznej edycji wyraźnie widać, że walka o uwagę klientów staje się coraz ostrzejsza. Dlatego w tym roku ta kategoria była szczególnie ważna dla organizatorów. Rada Programowa doszła do wniosku, że konsumentom coraz trudniej jest wyłaniać laureatów, bo sieci stale udoskonalają swoje gazetki, szczególnie dostosowując je do odczytu na różnych urządzeniach.

Rozwój na tym polu przyspieszyła też pandemia. Na znaczeniu zyskały elektroniczne wydania, które pozwalają szybko reagować na potrzeby odbiorców, np. poprzez obniżenie ceny w czasie rzeczywistym, czego nie można zrobić z papierowym odpowiednikiem.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Janka 1 6 miesięcy temu

  Rossmannowi się należy, jak mało komu. Extra sklepy :)

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony