REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

18 stycznia 2022, 08:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Najmocniej skurczyła się sprzedaż leków na receptę – o niemal 29 proc.

Najmocniej skurczyła się sprzedaż leków na receptę – o niemal 29 proc. (fot. shutterstock)

Wartość rynku aptecznego po 16 dniach stycznia 2022 roku zmniejszyła się o 23 proc. wobec grudnia 2021 roku. Mniejsze wpływy przyniosły wszystkie kategorie produktowe, w tym kosmetyki, których wartość spadła najmocniej, w całym segmencie produktów bez recepty – wynika z cyklicznego raportu PEX PharmaSequence.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Wartość rynku aptecznego po 16 dniach stycznia 2022 roku zmniejszyła się o 23 proc. wobec grudnia 2021 roku. Mniejsze wpływy przyniosły wszystkie kategorie produktowe. Najmocniej skurczyła się sprzedaż leków na receptę – o niemal 29 proc. Natomiast w całym segmencie produktów bez recepty najbardziej straciły kosmetyki – wartość ich sprzedaży zmalała tyle, co cały rynek sprzedaży aptecznej, czyli 23 proc.

Natomiast rozpatrując wartość rynku aptecznego wobec początku roku ubiegłego, widać wzrosty zarówno całościowo, jak i w podziale na poszczególne kategorie produktowe. Najmocniejsze wzrosty wdać w lekach OTC – 36 proc. i suplementach diety – 21 proc. Wartość sprzedaży kosmetyków urosła o 7 proc.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony