KONSUMENT i TRENDY

 

26 listopada 2020, 11:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ważnym krokiem jest rozeznanie rynku, czyli sprawdzenie, ile kosztował dany towar przed obniżką i czy rzeczywiście mamy do czynienia ze świetną okazją

Ważnym krokiem jest rozeznanie rynku, czyli sprawdzenie, ile kosztował dany towar przed obniżką i czy rzeczywiście mamy do czynienia ze świetną okazją (fot. Shutterstock)

Od kilku lat koniec listopada oznacza w Polsce czas promocji w związku z tzw. Black Friday, który w tym roku przypada 27 listopada. Santander Bank Polska przypomina jak odpowiednio przygotować się do takich zakupów i nie wydawać pieniędzy pod wpływem impulsu.

Black Friday to święto wyprzedaży. W tym roku zakupy 27 listopada mogą być będą jeszcze łatwiejsze, ponieważ, w związku z pandemią, odbędą się w dużej części online. Sklepy kuszą promocjami wybranych produktów, a czasem nawet całego asortymentu. Dla wielu osób to dobry moment, żeby kupić prezenty świąteczne. Należy jednak pamiętać, że kupowanie emocjami to nie zawsze dobry pomysł i lepiej robić przemyślane zakupy.

Warto przestrzegać 6 zasad, które przypomina Santander Bank Polska:

1. Zastanów się, czego potrzebujesz
2. Zrób listę zakupów
3. Ustal i porównaj ceny
4. Kieruj się nie tylko ceną
5. Kupuj zdalnie
6. Bądź eko
7. Jak przygotować się na Black Friday?

Aby móc w pełni skorzystać z niższych cen oferowanych z okazji Black Friday, a jednocześnie dobrze zarządzić swoimi finansami, dobrze jest najpierw dokładnie przemyśleć potrzeby zakupowe i sporządzić na tej podstawie listę zakupów. Warto skorzystać z promocji na te rzeczy, których faktycznie potrzebujemy lub wręcz planowaliśmy ich zakup. Kolejnym ważnym krokiem jest rozeznanie rynku, czyli sprawdzenie, ile kosztował dany towar przed obniżką i czy rzeczywiście mamy do czynienia ze świetną okazją. Przed dokonaniem zakupu – bo ze względu na pandemię większość z nich zrobimy zdalnie – należy zweryfikować wiarygodność sklepu, regulamin, termin dostawy oraz opinie na forach.

Robienie przemyślanych zakupów, to nie tylko weryfikacja potrzeb. To także dokładne prześledzenie cen w różnych sklepach, przed podjęciem decyzji. Podczas wyprzedaży, często sam fakt promocji może skłaniać do emocjonalnego dokonania zakupu, podczas gdy w innym sklepie dany produkt ma szansę kosztować jeszcze mniej. Warto też być eko – m.in. zamawiać ze sklepów zlokalizowanych niedaleko, by minimalizować ślad węglowy, szukać dostawców oferujących pakowanie produktu bez użycia plastiku, a także nie kupować zbędnych przedmiotów. Jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi przemysłu jest branża modowa – warto przyjrzeć się coraz popularniejszym aplikacjom z rzeczami z drugiej ręki – mówi Anna Kaczmarek, dyrektor departamentu klienta indywidualnego  z Santander Bank Polska.

Budżet to podstawa

Podczas listopadowych wyprzedaży, oprócz kosmetyków, ubrań i butów, Polacy często decydują się na zakup elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble czy sprzęt AGD i RTV. Najczęściej wiąże się to ze sporym wydatkiem, jednak promocje na Black Friday niejednokrotnie pozwalają na zaopatrzenie się w produkty z tych kategorii w dużo niższych cenach. Jeśli potrzebna jest nowa lodówka czy kanapa, a zgromadzone oszczędności mogą nie wystarczyć, można rozważyć dodatkowe finansowanie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony