REKLAMA

Grecka Grupa Sarantis ogłosiła oficjalnie zakup polskiej marki kosmetycznej Luksja, specjalizującej się w kategorii produktów higieny osobistej.

REKLAMA
Zdjecie z kampanii marki Luksja

Zdjecie z kampanii marki Luksja (fot. materiały prasowe)

W ramach przejęcia marki, Grupa Sarantis nabyła znak towarowy Luksja, który do tej pory należał do spółki PZ Cussons Plc. Transakcja podlega obecnie zatwierdzeniu przez instytucje antymonopolowe.

Luksja to marka z 30-letnią historią. Działa w kategoriach mydeł w kostkach, mydeł w płynie,  produktów do mycia rąk i płynów do kąpieli.

Wartość sprzedaży produktów Luksji w roku 2018 wyniosła 16 mln euro.

Koszt akwizycji marki przez Grupę Sarantis wyniósł 9 222 mln GBP, czyli blisko 45 mln zł i zostanie on sfinansowany ze środków własnych.

W ramach zawartej umowy, Grupa Sarantis będzie działać również jako dystrybutor innych marek PZ Cussons sprzedawanych obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Morning Fresh, Carex, Original Source itp. Szacowana wartość sprzedaży z działalności dystrybucyjnej wynosi ok. 6 mln euro rocznie.

Akwizycja jest zgodna ze strategicznym planem rozwoju Grupy.  Silny kapitał własny marki Luksja umożliwi rozbudowę Grupy o nowe  kategorie produktów do pielęgnacji osobistej  – podaje Sarantis w komunikacie pras

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony