REKLAMAGansa Dermacol - baner główny (16-29.03.2020 r.)

PRODUCENCI I MARKI

OPAKOWANIA

 

27 lutego 2020, 16:26wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Firma Schwarzkopf, należąca do Henkla, połączyła siły z firmą TerraCycle zajmującą się zarządzaniem recyklingiem, i uruchomiła programy recyklingu dla swoich produktów. Inicjatywa ta pozwoli jej klientom zwrócić puste opakowania z linii produktów do pielęgnacji włosów w celu ich recyklingu.

REKLAMAPPH2020 - belka w artykułach - marzec-maj 2020
Opakowania po produktach, które można zwrócić, to styl i kolor göt2b firmy Schwarzkopf, Color Ultime, Keratin Color i Simply Color

Opakowania po produktach, które można zwrócić, to styl i kolor göt2b firmy Schwarzkopf, Color Ultime, Keratin Color i Simply Color (fot. FB Schwarzkopf)

Klienci będą teraz mogli zwracać plastikowe słoiki, pokrywki, butelki, zamknięcia, tubki, pompy, nakrętki i produkty aerozolowe Schwarzkopf dzięki inicjatywom Schwarzkopf Aerosols, Schwarzkopf Hair Colour i recyklingowi Schwarzkopf. Aby korzystać z platformy, klienci mogą pobrać bezpłatną etykietę zakupową i zwrócić zużyte paczki do TerraCycle.

- Produkty do pielęgnacji włosów są nieodłącznym elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej wielu konsumentów. Uruchomienie programów recyklingu Schwarzkopf stanowi ekscytującą okazję do odzyskania dużej ilości odpadów ze składowisk śmieci - powiedział prezes i założyciel TerraCycle Tom Szaky

- Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z tą przyszłościową firmą przez wiele lat i nadal będziemy oferować zrównoważone rozwiązania dla tradycyjnie trudnych do recyklingu opakowań. Opakowania po produktach, które można zwrócić, to styl i kolor göt2b firmy Schwarzkopf, Color Ultime, Keratin Color i Simply Color. Rozwój współpracy Henkla z TerraCycle jest ważną częścią zaangażowania firmy w gospodarkę o obiegu zamkniętym w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych i zrównoważonych - dodała Martina Spinatsch, wiceprezes Henkla ds. badań i rozwoju w dziale Beauty Care.

Inne koncerny i marki kosmetyczne, w tym Unilever, Gillette i L’Occitane również współpracowały wcześniej z TerraCycle w celu recyklingu opakowań swoich produktów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony