REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

EKOLOGIA

 

28 listopada 2019, 09:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Brytyjska grupa domów towarowych jako pierwszy detalista na świecie rezygnuje z używania chusteczek do demakijażu

Brytyjska grupa domów towarowych jako pierwszy detalista na świecie rezygnuje z używania chusteczek do demakijażu (fot. Adobe)

Brytyjski detalista Selfridges ogłosił, że nie będzie już sprzedawał jednorazowych chusteczek do demakijażu. Luksusowa grupa domów towarowych zastąpiła te produkty ekologicznymi alternatywami. To kolejny krok w ograniczaniu nieekologicznych odpadów, jakie generuje przemysł kosmetyczny.

REKLAMA

Brytyjska sieć domów towarowych zakazała stosowania jednorazowych chusteczek do demakijażu na bazie plastiku w swoich „strefach piękna”, zastępując je alternatywnymi materiałami do recyklingu lub wielokrotnego użytku, aby zachęcić konsumentów do ekologicznych zakupów.

"Chusteczki kosmetyczne jednorazowego użytku są niezwykle szkodliwe dla środowiska. Podczas ostatniego oczyszczania plaży przez zespół Selfridges widzieliśmy na własne oczy, jaki wpływ wywierają na nasze obszary wodne i plaże, i byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani do usunięcia ich z naszych sklepów" -  przekazała w oświadczeniu Daniella Vega, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Selfridges.

Chusteczki do demakijażu są niezwykle popularne: badania przeprowadzone przez Selfridges wykazały, że 20 proc. konsumentów używa ich co najmniej raz dziennie, a 35 proc. uważa, że ​​chusteczki kosmetyczne jednorazowego użytku są niezbędne podczas pielęgnacji. Middlesex University szacuje, że jednorazowe chusteczki na bazie plastiku potrzebują na rozkład nawet do 100 lat, ale tylko 19 proc. konsumentów jest tego świadomych. Ponadto 13 proc. konsumentów spłukuje obecnie jednorazowe chusteczki w toaletach. 

Bardziej przyjazne dla środowiska alternatywy oferowane przez sprzedawcę obejmują „Face Halo”, nietoksyczne narzędzie wielokrotnego użytku, które szybko usuwa makijaż tylko przy użyciu wody i może zastąpić do 500 chusteczek jednorazowego użytku. Selfridges ma również w ofercie „Sarah Chapman Professional Cleansing Mitts”, które delikatnie złuszczają i usuwają makijaż i brud, oraz produkt Clinique „Take The Day Off Cleansing Cloths”, które są wykonane z muślinu i mogą być używane wiele razy.

Ten krok jest najnowszym przykładem usuwania nieekologicznych produktów z branży kosmetycznej. W październiku Dove, gigant kosmetyczny będący własnością firmy Unilever, ogłosił plany zastąpienia plastikowych butelek pochodzącymi z recyklingu, aby walczyć z odpadami. Marka Olay, należąca do P&G, rozpoczęła w tym roku pilotażowy projekt wprowadzania opakowań do wielokrotnego napełniania. Takich inicjatyw jest w sektorze beauty coraz więcej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony