REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
dm to największa sieć drogerii w Niemczech

dm to największa sieć drogerii w Niemczech (fot. FB DM)

Grupa DM-Drogerie Markt GmbH + Co. KG zainwestowała ponad 100 milionów euro w nowe centrum dystrybucyjne. Szwajcarski ekspert ds. logistyki Swisslog, członek grupy Kuka, zrealizował ten zakrojony na szeroką skalę projekt. Centrum znajduje się w Wustermark, na zachód od Berlina. 

REKLAMA

Wszystkie rynki dm w północnych i wschodnich Niemczech są stopniowo zaopatrywane w towary z brandenburskiego miasta Wustermark. Od 2018 roku nowoczesne centrum dystrybucyjne budowano tam na powierzchni około 30 000 m kw. Za koncepcję i logistykę odpowiadał szwajcarski ekspert logistyczny Swisslog. 

W tym dużym systemie pracuje zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania palet z 24 000 miejscami magazynowymi. Istnieje również magazyn wahadłowy, Cyclone Carrier firmy Swisslog. Jest tu około 265 000 miejsc parkingowych dla drobnych towarów. Łącznie jest do niego podłączonych 15 linii kompletacji: osiem ręcznych i siedem „robotów Acpaq”. Roboty paletyzujące Kuka pomagają w pełni zautomatyzowanym kompletowaniu palet mieszanych.

Na otwarciu w maju tego roku Christoph Werner, prezes zarządu dm, mówił: „To kamień milowy - pierwsza paleta opuściła centrum w Wustermark w kierunku naszych rynków dm” i dodał: „W obecnej sytuacji jest to jeszcze piękniejsze wydarzenie i ważna inwestycja w przyszłość. Bo dostępność towarów na rynkach dm oraz w sklepie internetowym jest najwyższym priorytetem.

Jesteśmy dumni, że opracowany przez nas system robotyki sterowanej danymi demonstruje teraz swoją wydajność w praktyce przy dużych obciążeniach - wyjaśnia Daniel Hauser, starszy wiceprezes i dyrektor regionu na Europę Środkową i Bliski Wschód w Swisslog.

Wustermark to trzeci duży system wdrożony przez firmę intralogistyczną dla dm w Niemczech.
Dla Swisslog, Wustermark w Brandenburgii jest trzecim co do wielkości systemem w Niemczech po Waghäusel w Badenii-Wirtembergii i Weilerswist w Nadrenii Północnej-Westfalii, który wdrożył dla dm.

- Swisslog i dm cieszą się wieloletnią i owocną współpracą. Temat automatyzacji opartej na robotach odgrywa coraz większą rolę w dynamicznie rozwijających się obszarach handlu detalicznego i e-commerce. Rosnąca presja na efektywność w handlu detalicznym i wydajność przez całą dobę wymagają najnowocześniejszych systemów i można je z powodzeniem opanować jedynie dzięki wsparciu automatyzacji i robotyki - mówi dr hab. Christian Baur, dyrektor generalny Swisslog.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony