REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
W przypadku niektórych produktów sieć Morrisons stosuje limity, aby zapobiec panice zakupowej. Na zdjęciu sklep Morrisons w Glenfield w hrabstwie Leicestershire

W przypadku niektórych produktów sieć Morrisons stosuje limity, aby zapobiec panice zakupowej. Na zdjęciu sklep Morrisons w Glenfield w hrabstwie Leicestershire (fot. FB Morrisons)

Klientów brytyjskiej sieci Morrisons obowiązują ograniczenia dotyczące liczby produktów, które mogą nabyć, aby uniknąć paniki. Sieć supermarketów określiła limit trzech artykułów na klienta w niektórych typach asortymentu, w tym mieszczą się rolki papieru toaletowego i produkty dezynfekujące - informuje bbc.com.

REKLAMA

Sieć handlowa stwierdziła, że poziomy zapasów są „dobre”, ale firma chciała „upewnić się, że będą dostępne dla wszystkich”. Półki w niektórych sklepach zostały niedawno opróżnione po ostrzeżeniu rządu przed rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii i możliwością surowszych obostrzeń.

Brytyjskie Konsorcjum Detaliczne (BRC) wezwało konsumentów, aby szanowali innych i „kupowali tak, jak zwykle”. Pomimo scen w niektórych sklepach, giganci supermarketów w UK, tacy jak Tesco, Asda, Sainsbury's, Lidl i Aldi powiedzieli, że mieli „dobrą dostępność” na początku tygodnia i nie doświadczyli jeszcze żadnych braków. Sieć Tesco dodała, że jego przepustowość online wzrosła prawie dwukrotnie z 600 000 tygodniowych terminów dostaw w marcu do 1,5 mln we wrześniu.

Andrew Opie, dyrektor ds. żywności i zrównoważonego rozwoju w BRC, powiedział: - Łańcuchy dostaw są silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i nie przewidujemy żadnych problemów z dostępnością żywności lub innych towarów w przypadku przyszłego lockdownu. Niemniej jednak wzywamy konsumentów do szanowania innych i robienia zakupów w normalny sposób.

Z kolei sieć Asda w związku z pandemią będzie bardziej rygorystycznie egzekwować przepisy dotyczące zakrywania twarzy w swoich sklepach. Klienci, którzy nie mają zasłony twarzy wchodząc do sklepu, otrzymają paczkę jednorazowych maseczek, za które będą mogli zapłacić na koniec zakupów. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony