REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
P&G kwestionuje obietnice Colgate w kwestii wybielania

P&G kwestionuje obietnice Colgate w kwestii wybielania (fot. Colgate)

Procter & Gamble, który posiada w swoim portfolio markę Oral B, pozwał rywala Colgate za wprowadzanie w błąd australijskich konsumentów w sprawie skuteczności pasty wybielającej Colgate Optic White Renewal.

Kontrowersje wokół Colgate wywołała reklama w Australii, gdzie marka promuje swoją pastę do zębów jako „udowodnioną, że wybiela głębiej niż przebarwienia powierzchniowe” i twierdzi, że może usunąć żółknięcie zębów narastające przez dekadę w ciągu czterech tygodni. Procter & Gamble jednak zaprzeczył, że twierdzenie takie ma podstawy naukowe.

Pasta do zębów może zapewnić jedynie niewielki efekt wybielania zębów i nie zapewni znacznego efektu wybielania zębów w przypadku plam i przebarwień wewnętrznych w zębie, co można zmierzyć w porównaniu z 10-letnimi żółtymi plamami” - twierdzi koncern P&G w swoim oświadczeniu.

Colgate jeszcze nie odpowiedział na ten pozew. Procter & Gamble chce mieć równe szanse na rynku past i uważa, że takie oświadczenia uderzają w zaufanie konsumentów do produktów z tej kategorii - podczas gdy Colgate-Palmolive jest liderem na rynku australijskim w segmencie wybielania zębów. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony