wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Z danych GUS wynika, że w 2021 roku najczęściej poszukiwaną grupą pracowniczą byli sprzedawcy/pracownicy sklepów.

Z danych GUS wynika, że w 2021 roku najczęściej poszukiwaną grupą pracowniczą byli sprzedawcy/pracownicy sklepów. (fot. Shutterstock)

Okazuje się, że sprzedawca to najczęściej poszukiwany zawód w 2021 roku. Od początku tego roku przybywa ofert pracy dla sprzedawców i pracowników obsługi klienta. Liczba ogłoszeń z tej kategorii wzrosła aż o 30 proc, w porównaniu do ubiegłego roku – wynika z danych OLX Praca. 

Kandydaci chcący pracować w zawodach związanych z obsługą klienta lub handlem mogą nie tylko przebierać w ofertach, ale także liczyć na szeroki wachlarz benefitów. Premie, prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie, karta sportowa – to najczęstsze świadczenia, jakimi kuszą najwięksi pracodawcy, walcząc o chętnych do podjęcia pracy. 

W 2021 roku najczęściej poszukiwaną grupą pracowniczą, według średnich grup zawodów, byli sprzedawcy/pracownicy sklepów – wynika z danych GUS. Zapotrzebowanie na zawody związane z obsługą klienta takie jak sprzedawca i kasjer, dotyczy całej Polski, a w niektórych regionach wręcz systematycznie rośnie (Barometr Zawodów).  

W kategorii Sprzedaż i obsługa klienta liczba ofert pracy wzrosła o 30 proc. w porównaniu do ubiegłego roku oraz o 19 proc. analizując dane z ostatnich lat. Ogłoszeń kierowanych do kasjerów i pracowników sklepów jest w tym roku więcej o 16 proc. Aktualnie w obu kategoriach na OLX Praca jest dostępnych 39 tysięcy ofert – mówi Paweł Świderski, dyrektor kategorii Praca w OLX.  

Benefity, które najczęściej pojawiają się w ofertach największych pracodawców w kategoriach związanych z handlem i obsługą klienta to kolejno: jasny system premiowy, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na zdrowie/życie, karta Multisport, szkolenia, zniżki/karta na zakupy w sklepie lub sieciach partnerskich. Listę świadczeń pozapłacowych coraz częściej zaczynają uzupełniać również: wyprawki szkolne, dofinansowanie wakacji, pełne lub częściowe finansowanie posiłków w pracy.

Przeczytaj również: Rossmann znowu na czele, tym razem jako najlepszy pracodawca. Sephora i Douglas też z wysokimi ocenami

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony