REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

17 marca 2023, 14:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wzrost cen kosmetyków wpływa na wartościową sprzedaż w kanale aptecznym

Wzrost cen kosmetyków wpływa na wartościową sprzedaż w kanale aptecznym (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl/archiwum redakcji)

Sprzedaż kosmetyków w aptekach rośnie wartościowo – zarówno w porównaniu rok do roku, jak i miesiąc do miesiąca – wynika z najnowszego raportu Pex PharmaSequence.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

W ciągu 15 dni marca 2023 r. sprzedaż kosmetyków w aptekach wzrosła wartościowo o 6,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost sprzedaży widoczny jest także miesiąc do miesiąca i wyniósł 1,9 proc.

Rosły również inne segmenty rynku aptecznego. Suplementy o 10,1 proc. rok do roku i 4,9 proc. miesiąc do miesiąca. Sprzedaż leków bez recepty w pierwszej połowie marca była wyższa wartościowo o 7,3 proc. w porównaniu do pierwszej połowy marca 2022 oraz o 7,7 proc. w odniesieniu do pierwszej połowy lutego 2023.

Na wartości zyskuje cały rynek apteczny. Sprzedaż ogółem była wyższa o 6,9 proc. rok do roku i 5,2 proc. miesiąc do miesiąca.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony