REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

OPAKOWANIA

EKOLOGIA

 

15 października 2019, 11:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Fińska firma proponuje papierowe opakowania m.in. do kremów

Fińska firma proponuje papierowe opakowania m.in. do kremów (fot. FB Stora Enso)

Stora Enso będzie produkować tekturową tubę do pakowania kosmetyków jako nową, przyjazną dla klimatu alternatywę dla tub plastikowych. Tekturowa tuba nadaje się do pakowania produktów do pielęgnacji skóry, np. kremów.

REKLAMA

Zwalczanie zmian klimatycznych i ograniczanie wpływu opakowań na środowisko to największe wyzwanie i priorytet marek kosmetycznych. Do firm, które włączają się aktywnie w takie działanie, należy fińska firma Stora Enso, która zamierza wspierać wiodące marki kosmetyków w zrównoważonym rozwoju.

Należy do niego wspólne opracowywanie przyjaznych dla klimatu opakowań, które są zarówno odnawialne, jak i nadają się do recyklingu.

Stora Enso będzie produkować tekturową tubę do pakowania kosmetyków jako nową, przyjazną dla klimatu alternatywę dla tub plastikowych - podaje rynekpapierniczy.pl. Tekturowa tuba nadaje się do pakowania produktów do pielęgnacji skóry, np. kremów. Korpus tuby wykonany jest z powlekanej barierowej, odpornej na tłuszcz tektury, co sprawia, że jest odpowiednia do pakowania kremów do pielęgnacji skóry.

Obecnie wykonanie korpusu tuby z tektury zmniejsza zużycie tworzyw sztucznych o 70 proc. w porównaniu ze standardową tubą plastikową. Firma opracowuje również materiały biokompozytowe, które w przyszłości zastąpią plastikową nakrętkę i ramę tubki.

- Obserwujemy rosnący popyt w branży kosmetycznej na nowe innowacyjne rozwiązania wykonane z materiałów odnawialnych. Ta tuba jest dobrym przykładem tego, jak wspólnie z naszymi klientami i ich dostawcami wprowadzamy innowacje, aby tworzyć opakowania przyszłości - mówi Henna Paakkonen-Alvim, wiceprezes ds. Innowacji w Stora Enso.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony