REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

4 marca 2021, 13:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Po pozytywnym zaliczeniu dwóch części kursu, farmaceuta otrzyma certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zakresie wykonywania szczepień przeciw COVID-19

Po pozytywnym zaliczeniu dwóch części kursu, farmaceuta otrzyma certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zakresie wykonywania szczepień przeciw COVID-19 (fot. shutterstock)

50 tys. pracowników medycznych zostanie przeszkolonych z zasad wykonywania szczepień przeciw COVID-19. Wśród nich są farmaceuci. Wstępny termin rozpoczęcia kursów planowany jest na II i III kwartał 2021 r. – informuje Naczelna Izba Aptekarska.

Kurs uprawniający do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej. Wykłady i szkolenia koordynuje Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (CMKP).

W części teoretycznej umówione zostaną kwestie medyczne (dotyczące m.in.: wskazania i przeciwwskazania do szczepień, wstępny wywiad) oraz techniczne, związane z prawidłową dokumentacją usługi. Będzie ona przeprowadzona w formie online na stronie internetowej CMKP, a każdy z uczestników otrzyma dostęp do wykładów. O zaliczeniu tego etapu zdecyduje pozytywny wynik testu końcowego, który umożliwi udział w drugiej części kursu.

Część praktyczna szkolenia odbędzie się w Centrach Symulacji odpowiednich jednostek szkolących, a jej celem będzie m.in.: rozwinięcie praktycznych umiejętności wykonywania szczepień oraz zapoznanie się z procedurami pierwszej pomocy. Ta część również zostanie zakończona zaliczeniem.

Po pozytywnym zaliczeniu dwóch części kursu, każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zakresie wykonywania szczepień przeciw COVID-19.

Aktualne listy osób, które wyraziły chęć przeszkolenia w zakresie wykonywania szczepień przeciw COVID-19, zgłaszając się do właściwej okręgowej izby aptekarskiej, będą przekazywane przez NIA do CMKP, które bezpośrednio odpowiada za rozpoczęcie i realizację szkoleń.

– Sprawne rozpoczęcie szkoleń dla tysięcy zgłoszonych farmaceutów, ale także fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych, umożliwi wykorzystanie potencjału kadrowego i zaszczepienie większej liczby osób w krótszym czasie – zwraca uwagę Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes NRA.

Czytaj też: Senat przyjął nowelizację dającą farmaceutom uprawnienia do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony