Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie

Konsumenci chcą, by na kosmetykach pojawiały się wyraźne i prawdziwe informacje, że nie były testowane na zwierzętach. Posiłkują się też listami produktów testowanych i nietestowanych, które znajdują w internecie (fot. adobe stock)

Nie przemija temat testowania kosmetyków na zwierzętach. Wprost przeciwnie. Ostatnio listę firm, które przeprowadzają takie testy i tych, które ich nie przeprowadzają, udostępniła na swoim profilu w mediach społecznościowych dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, wywołując tym gorącą dyskusję wśród internautów.

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

Karolina Korwin-Piotrowska, znana dziennikarka i komentatorka życia publicznego, opowiadająca się za prawami zwierząt, udostępniła na swoim profilu na Facebooku listę kosmetyków, produktów higienicznych i środków czystości, które są i nie są testowane na zwierzętach. To zestawienie opublikował w sierpniu 2018 r. portal sledczy24.pl 2018: Aktualna lista kosmetyków testowanych na zwierzętach. Ile z nich posiadasz?   

Autorzy publikacji we wstępnie napisali: „Teoretycznie testowanie kosmetyków na zwierzętach jest zabronione w Europie. Niestety – wiele firm obchodzi prawo, zlecając testy firmom zewnętrznym, lub testując składniki kosmetyków. W Chinach z kolei testy na zwierzętach są obowiązkowe, także, jeśli dany producent chce wprowadzić kosmetyki na rynek chiński, musi je najpierw przetestować. Czy cierpienie zwierząt jest warte kremu? To już pozostawiamy do waszej oceny. (…) Co się dzieje ze zwierzętami po testach? Jeśli jakieś przeżyły testy i nie są okaleczone, to poddaje się je ponownym badaniom. Jeśli przeżyły, ale ich stan zdrowia jest wątpliwy lub zachodzi podejrzenie, że wynik kolejnego testu mógłby być sfałszowany przez poprzednie substancje – usypia się je. Testy przeprowadza się nie tylko na myszach, czy szczurach, lecz także na królikach, kotach, psach, małpach”.

Następnie pojawia się zestawienie firm, które testują swoje produkty na zwierzętach, a pod nim lista firm, które tego nie robią.

Post Karoliny Korwin-Piotrowskiej odświeżył temat testowania kosmetyków na zwierzętach i wywołał gorącą dyskusję oraz falę oburzenia. „Przerażające. Co gorsza większość z tych topowych marek jest promowana przez influencerów” – pisze jedna z internautek. „Może powinni bardziej propagować takie listy firm, które nie testują na zwierzętach? Chyba nam konsumentom byłoby łatwiej, bo człowiek nawet nie wpadnie na to, że podpaski też…” – apeluje kolejna.

Jak bardzo stało się to ważne dla kupujących i jak poważnie traktują takie zestawienia pokazują kolejne wpisy: „Wymieniłam wszystko po ostatnim pani wpisie”, „90% do kosza!”, „Nigdy więcej nic nie kupię z tej listy. Dziękuję Karolina”. „Dobrze być świadomym, tych kosmetyków już nie kupuję”, „Zapisałam listę w „ulubionych”, żebym mogła zawsze szybko sprawdzić, jak będę na zakupach”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 22

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sylcia83 3 ponad rok temu

  Szukam aktualnej listy firm nietestujących na zwierzętach, nie będących w Chinach itp

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aabbccdd 2 ponad rok temuocena: 75% 

  Wyrzucanie kosmetyków po takich wpisach jest takie Eco.... Masakra. Ludzie zaczniecie używać mózgu

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~annn 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Ja na pewno zrezygnuję z testowanych na zwierzętach produktów, naprawdę nie warto tego wspierać. Poza tym takie produkty są bardzo naszpikowane chemią więc lepiej kupować produkty z prostym składem, naturalne. Ja się obejdę bez takiej chemii, wystarczy, że po tych materiałach o testowaniu wylałam morze łez...

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony