REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

6 grudnia 2019, 14:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
The Beauty Survey Euromonitora pokazuje jakie trendy konsumenckie wpływają na świat piękna

The Beauty Survey Euromonitora pokazuje jakie trendy konsumenckie wpływają na świat piękna (fot. Adobe)

Platformy cyfrowe i media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w edukowaniu konsumentów na temat produktów kosmetycznych, składników oraz ich specyficznych potrzeb w zakresie pielęgnacji włosów lub skóry, a jednocześnie zapewniają wygodę zakupów. Rozwój technologii cyfrowej sprawił, że marki, detaliści, influencerzy świata beauty są bliżej konsumentów niż kiedykolwiek wcześniej.

REKLAMA

Badanie pod nazwą Beauty Survey zostało opracowane przez zespół Euromonitor International Survey, przy udziale zespołu z branży kosmetyków i higieny osobistej oraz klientów. Informacje w nim przekazane pomagają firmom identyfikować pojawiające się trendy konsumenckie, precyzyjnie określać możliwości marketingu i rozwoju produktów oraz tworzyć strategie dotarcia do niewykorzystanych rynków o dużym potencjale.

Międzynarodowe badanie Beauty Survey zbadało trzy ważne trendy kształtujące piękno i pielęgnację ciała w 2019 r .: nowo powstały segment cyfrowych konsumentów produktów kosmetycznych, postrzeganie przez konsumentów piękna z segmentu premium i zmieniającą się definicję męskości. 

Rozwój najnowszych technologii dał początek  rozwijającemu się segmentowi konsumentów, na który wpływają nie tylko treści kosmetyczne dostępne online, ale i zakupy w sieci. Dyskusje online i w mediach tradycyjnych zwiększają świadomość mężczyzn i kobiet na temat toksycznej męskości i nierealistycznych standardów urody.

Niezależnie od tego, czy zaopatrują się online czy w sklepach fizycznych, klienci stają się coraz bardziej świadomi swoich zakupów, szczególnie jeśli rozważają produkt premium z wysoką ceną.

Nazwy marek nie są już kluczową oznaką piękna premium, ponieważ konsumenci badają etykiety i opakowania pod kątem składników i korzyści, które kojarzą z „premium”. Ta zmiana jest szczególnie ważna dla marek w branży kosmetycznej, ponieważ sprzedaż kosmetyków premium wciąż się rozwija.

Prawie jedną trzecią konsumentów produktów kupowanych przez internet stanowią konsumenci kosmetyków, którzy kupują je w sieci i są pod wpływem mediów cyfrowych i treści internetowych generowanych przez  innych użytkowników lub ekspertów beauty.

Rozwój technologii cyfrowej sprawił, że marki, detaliści, influencerzy i doradcy kosmetyczni są bliżej konsumentów produktów kosmetycznych niż kiedykolwiek wcześniej. Wygoda i dostępność skłaniają coraz więcej konsumentów do kupowania kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała przez Internet. Na skrzyżowaniu tych dwóch trendów pojawia się nowy segment: konsument cyfrowego piękna.

Obecnie 30 proc. globalnych konsumentów online obejmuje segment cyfrowych konsumentów produktów kosmetycznych. Będzie się on powiększał, zarówno pod względem wielkości, jak i wpływów, ponieważ coraz więcej kupujących korzysta z aplikacji i innych platform cyfrowych, gdzie wchodzi w interakcje z markami i robi zakupy. Marki i detaliści, którzy potrafią to zrozumieć i skierować swoją ofertę do segmentu produktów kosmetycznych online, będą teraz mieli silną pozycję do przyszłego wzrostu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony