REKLAMAPerły Rynku 2022_zgloszenia_baner główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

KORONAWIRUS

 

6 kwietnia 2020, 10:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. facebook.com/tzmo.global)

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych wyprodukują 200 tysięcy maseczek medycznych. Pierwsza partia już trafiła do służb z województwa kujawsko-pomorskiego.  

REKLAMAPerły Rynku 2022_zgloszenia_baner w artykule

Pod koniec marca Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) uruchomiły produkcję masek medycznych typu drugiego, które w 99 proc. nie przepuszczają bakterii i wirusów. Maseczki pozytywnie przeszły testy w specjalistycznej firmie w Belgii.

Pierwsza partia 10 tysięcy maseczek trafiła do służb w pięciu największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia, oraz starostw powiatowych w całym regionie.

TZMO zaplanowały produkcję włókninowych maseczek typu drugiego nawet na 200 tys. sztuk. Zakład już ma zamówienie z Gminy Miasta Toruń na 43 tysiące. – Ich dostawa ma być rozłożona na trzy miesiące. Maseczki w pierwszej kolejności trafią do osób objętych kwarantanną, następnie do osób, które mają z nimi kontakt i z osobami będącymi w grupie największego ryzyka – wyjaśnił prezydent miasta Michał Zaleski.

Grupa TZMO to ponad 55 spółek na całym świecie. We wszystkich wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa. Toruński zakład częściowo pracuje w trybie home office. Natomiast dla pracowników produkcji stworzono stanowiska do dezynfekcji rąk, wyposażone w płyny do odkażania opracowane i wyprodukowane przez, należącą do TZMO, spółkę Pollena-Ewa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony