REKLAMALuba - Banner Główny - 24.02-01.03.

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ukraina planuje dostosować swoją legislację w zakresie kosmetyków do unijnej

Ukraina planuje dostosować swoją legislację w zakresie kosmetyków do unijnej (fot. Adobe)

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia ma nadzieję na dostosowanie stanowiska Ukrainy w zakresie testowania kosmetyków na zwierzętach do prawodawstwa Unii Europejskiej - wynika z raportu opublikowanego przez serwis ukraiński.

REKLAMA

Ukraińskie Ministerstwo Zdrowia  przekazało oświadczenie, które sygnalizuje, że kraj ten zmieni swoje prawodawstwo dotyczące kosmetyków.

„Wymagania dotyczące kosmetyków na rynku ukraińskim będą takie same jak na rynku europejskim. W porównaniu z obecnymi standardami lista zabronionych składników będzie trzykrotnie większa. Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest również zabronione. Nowe standardy są gwarancją jakości i bezpieczeństwa. Teza „jakość, bo z Europy”, traci na znaczeniu, ponieważ wymagania dotyczące kosmetyków, które mamy, będą takie same jak w krajach Unii Europejskiej ”- powiedział minister w oświadczeniu wydanym ukraińskiej agencji prasowej.

Obecnie na Ukrainie około 400 substancji jest zakazanych do stosowania w kosmetykach, nowe przepisy zwiększą tę liczbę do 1383. Wszelkie obciążenia finansowe mają zostać zrównoważone przez łatwość, z jaką ukraińscy producenci będą mogli w przyszłości sprzedawać swoje produkty kosmetyczne w całej Europie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony