REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

24 marca 2023, 17:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Niektóre opakowania kapsułek Persil – kartonowe oraz linia Ultimate Liquids – otrzymają nowe, ulepszone kody do końca marca, ale marka zobowiązała się dodać to rozwiązanie do pełnego asortymentu do końca przyszłego roku

Niektóre opakowania kapsułek Persil – kartonowe oraz linia Ultimate Liquids – otrzymają nowe, ulepszone kody do końca marca, ale marka zobowiązała się dodać to rozwiązanie do pełnego asortymentu do końca przyszłego roku (fot. materiały prasowe )

Koncern Persil zdecydował o dodaniu kodów AQR na opakowaniach kapsułek Persil. W ten sposób chce ułatwić zakupy oraz użytkowanie produktu przez osoby niewidome i niedowidzące. Innowacja najpierw będzie dostępna w Wielkiej Brytanii. Jednak w tym roku ma zostać zaimplementowana na pozostałych rynkach.  

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Kapsułki Persil w opakowaniach niezawierających plastiku oraz linia Ultimate Liquids będą teraz miały na opakowaniach nowy, ulepszony kod QR (AQR). Celem właściciela marki, koncernu Unilever jest stworzenie bardziej integracyjnego doświadczenia w sklepie i w domu dla 2 milionów osób niewidomych i niedowidzących w Wielkiej Brytanii, gdzie innowacja pojawi się w pierwszej kolejności.

AQR zostały stworzone we współpracy ze specjalistami od rzeczywistości rozszerzonej Zappar oraz we z Królewskim Narodowym Instytutem Osób Niewidomych (RNIB). Po uzyskaniu dostępu za pośrednictwem smartfona kod zapewnia informacje o produkcie, użytkowaniu, bezpieczeństwie i recyklingu w taki sposób, który został zaprojektowany z myślą o użytkownikach niewidomych i niedowidzących. Informacje są wyświetlane większą czcionką lub w formatach z audiodeskrypcją i przewodnikiem głosowym.

– Chociaż kody QR są w powszechnym użyciu od prawie 30 lat, brakuje im ważnego składnika, jakim jest szeroka dostępność. AQR to drobna zmiana, ale w niezwykle istotnej sprawie, jaką jest poprawa jakości życia ludzi – mówi Caspar Thykier,  dyrektor generalny i współzałożyciel Zappar.

Unilever, RNIB i Zappar mają nadzieję, że dzięki wspólnej inicjatywie dostępne dla wszystkich informacje zamieszczane na produktach w formie kodów AQR staną się standardem w projektowaniu opakowań.

Czytaj też: P&G z myślą o klientach z niepełnosprawnościami stworzył nowe opakowanie kapsułek

Niektóre opakowania kapsułek Persil – kartonowe oraz linia Ultimate Liquids – otrzymają nowe, ulepszone kody do końca marca. Inicjatywa jest globalna – choć rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, to  do końca 2023 roku ma objąć pozostałe rynki. Marka zobowiązała się też, że do końca przyszłego roku doda to rozwiązanie do pełnego swojego asortymentu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony