StoryEditor
Producenci
09.06.2022 00:00

W ciągu miesiąca wyrzuca się 3 razy więcej maszynek do golenia niż jest domów w USA

Marka The Body Shop przeprowadziła ankietę wśród Amerykanów, aby sprawdzić zużycie plastiku w Stanach Zjednoczonych. Chciano dowiedzieć się, ile jest wyrzucanych plastikowych opakowań po kosmetykach oraz poznać stosunek Amerykanów do recyklingu i zrównoważonego rozwoju.

W rzeczywistości prawie wszystkie produkty, których regularnie używamy, takie jak maszynki do golenia, dezodoranty, szampony i odżywki, kremy zawierają w swoich opakowaniach plastik.

Z analizy The Body Shop wynika, że co miesiąc Amerykanie wyrzucają się oszałamiającą ilość 384 899 983 maszynek do golenia, 369 092 688 pustych plastikowych butelek po szamponach i 367 032 066 opakowań po dezodorantach.

Ponadto każdego miesiąca wyrzuca się ponad 350 milionów szczoteczek do zębów oraz ponad 215 milionów plastikowych szczotek do włosów.

Patrząc na niektóre z tych statystyk, The Body Shop pokusiła się o dokonanie zapadających w pamięć porównań.

W ciągu miesiąca w USA wyrzuca się taką samą ilość pustych butelek po żelu pod prysznic, jaka jest liczba samochodów w całych Stanach Zjednoczonych.

W ciągu miesiąca wyrzuca się 3 razy więcej maszynek do golenia, niż jest domów w USA.

Zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych jest naprawdę ważne dla ochrony środowiska. Zapytano też o opinie i postawy Amerykanów wobec recyklingu.

Z ankiety przeprowadzonej przez The Body Shop wynika, że ponad połowa (54 proc.) Amerykanów jest bardziej skłonna kupować od firm, które używają zrównoważonych materiałów i ograniczają ilość odpadów z tworzyw sztucznych.

Połowa (50 proc.) Amerykanów aktywnie stara się zmniejszyć zużycie plastiku z opakowań kosmetycznych. Zmniejszenie zużycia plastiku pomoże również w oszczędzaniu energii i redukcji gazów cieplarnianych, co ostatecznie prowadzi do zmiany klimatu.

Nieco mniej niż połowa (43 proc.) badanych wybiera marki, które mają niewiele odpadów z tworzyw sztucznych lub nie mają ich wcale, co oznacza, że Amerykanie są coraz bardziej świadomymi konsumentami.

Celem The Body Shop jest używanie opakowań wykonanych, z co najmniej 75 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu pokonsumpcyjnego do końca roku 2022.

Przeczytaj również: Zła wiadomość dla producentów. Ceny opakowań będą rosły [Raport Santander]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.04.2024 14:05
Nie żyje Krystyna Wilsz, właścicielka firmy NOREL Dr Wilsz
NOREL Dr Wilsz
Informację zamieścił w sieci Jakub Wilsz. Dr Krystyna Wilsz była wieloletnią członkinią polskiej społeczności skupionej wokół branży urodowej.

Dr Krystyna Wilsz, posiadaczka doktoratu z biologii, od 1982 roku była właścicielką NOREL Dr Wilsz, jednej z pierwszych trzech prywatnych firm kosmetycznych w Polsce. Firma ta była kontynuatorem działalności laboratorium założonego przez mgr. farm. A. Makowską w 1961 roku. Dr Wilsz miała znaczący wpływ na rozwój profesjonalnej kosmetyki w Polsce jako autorka pierwszych programów nauczania dla szkół kosmetycznych. Była pionierką w stosowaniu składników aktywnych, takich jak ceramidy czy kwas hialuronowy, które później stały się powszechne w branży. Wprowadziła i rozwinęła w Polsce mezoterapię mikroigłową jako kosmetyczny zabieg, który obecnie jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w salonach kosmetycznych w kraju.

Zajmowała się również kosmetologią genetyczną, polegającą na indywidualnym dobieraniu kosmetyków i zabiegów na podstawie analiz genetycznych. Dzięki jej wizji, pasji, niezwykłej energii i charyzmie, NOREL Dr Wilsz stał się wiodącą marką w branży kosmetyków profesjonalnych, zarówno w Polsce, jak i w Europie, z produktami dostępnymi w 35 krajach. Instytuty Kosmetyczne NOREL Dr Wilsz działają w Warszawie, Dubaju, a pod marką NOREL Dr Wilsz funkcjonuje także 40 gabinetów kosmetycznych w Singapurze.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Warszawie 10 maja o godzinie 13:00 w Kościele Pokamedulskim w Lasku Bielańskim.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.04.2024 11:37
Kultowy niebieski krem Nivea zmienia opakowanie
Krem Nivea wymienił aluminiowe puszki na wykonane w 80 proc. z surowca pochodzącego z recyklingufot. Nivea
Najbardziej znany krem Nivea zmienia opakowanie, ale marka absolutnie nie odchodzi od swojego znanego wizerunku. Tu zmiany są kosmetyczne. Idzie natomiast pod rękę z wymaganiami środowiskowymi i wprowadza puszkę, która w 80 proc. składa się z recyklingowanego aluminium.

Marka Nivea wprowadza zmiany w swoim kultowym kremie Nivea. Niebieska puszka jest teraz wykonana w 80 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu.

image
Krem Nivea w puszce wykonanej z aluminium pochodzącego z recyklingu
Nivea
Przejście na bardziej ekologiczne opakowanie ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych z opakowań o 8 tys. ton do 2025 roku. To konkretny krok ku wdrożeniu podejścia o obiegu zamkniętym, które minimalizuje obciążenie naszych cennych zasobów naturalnych – podała marka w komunikacie.

Wygląd opakowania zmienia się minimalnie, tak aby nic nie zachwiało wypracowanym wizerunkiem marki. Opakowanie jest nowocześniejsze w swoim przekazie, ma żywsze kolory, na wszystkich opakowaniach zostało ujednolicone logo marki. Na puszce pojawiła się również wyróżniona zielonym kolorem informacja o wykorzystaniu surowców pochodzących z recyklingu.

Nivea to marka należąca do koncernu Beiersdorf. Krem Nivea w okrągłym niebieskim opakowaniu ma ponad 100 lat i jest najbardzej rozpoznawalnym produktem marki. 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. kwiecień 2024 15:15