REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

20 listopada 2019, 09:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Proponowana ustawa o kosmetykach naturalnych w USA ma na celu zdefiniowanie tej kategorii produktów

Proponowana ustawa o kosmetykach naturalnych w USA ma na celu zdefiniowanie tej kategorii produktów (fot. Adobe)

Ustawa o kosmetykach naturalnych, wprowadzona w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu przez kongresmena Seana Patricka Maloneya, ma na celu ustanowienie prawnej definicji terminów „naturalny” i „składnik pochodzenia naturalnego” w odniesieniu do produktów do higieny osobistej. 

REKLAMA

Natural Cosmetics Act (HR5017), wprowadzony przez kongresmena Seana Patricka Maloneya ze stanu Nowy Jork i współfinansowany przez kongremenki Grace Meng, również z Nowego Jorku i Janice Schakowsky z Illinois, ma na celu zdefiniowanie terminów „naturalny” i „ składnik pochodzenia naturalnego ”.

Według Seana Patricka Maloneya, fałszywe etykietowanie produktów jako „naturalne” nie kwalifikuje się jako "niewłaściwa marka", a Food and Drug Administration (FDA) obecnie nie ma prawie żadnego prawa do zdejmowania tych produktów z półek.

Do chwili obecnej nie są dostępne żadne szczegółowe informacje dotyczące dokładnej treści ustawy. Jednak według Maloneya wymaga ona, aby produkty kosmetyczne sprzedawane, oznakowane lub przedstawiane jako „naturalne” zawierały co najmniej 70 procent naturalnych substancji, z wyłączeniem wody.

Ustawa wymagałaby również od dostawców przeprowadzenia badań emisji węgla, które muszą przedstawić producentom, i dałaby organowi FDA wydanie nakazu zaprzestania dystrybucji, publiczne zawiadomienie na stronie internetowej FDA oraz organ do dobrowolnego wycofania każdego produktu uznanego za niewłaściwie oznakowany na mocy tej ustawy .

-  Rozpaczliwie potrzebujemy zwiększonej ochrony, przejrzystości i nadzoru nad produktami do higieny osobistej. (…) Wszyscy Amerykanie zasługują na pełną przejrzystość i odpowiedzialność ze strony firm, które sprzedają swoje produkty jako „naturalne”. Z niecierpliwością czekam na ten ważny projekt, który przechodzi przez Izbę i wzywam wszystkich moich kolegów, aby go poparli  - powiedział Sean Patrick Maloney.

Zdaniem ekspertów ta przełomowa ustawa ustanawia jasne i rozsądne standardy dla firm, które utrzymują, że ich składnik lub produkt jest naturalny i chcą zyskać zaufanie współczesnego doświadczonego konsumenta.

Według Beautycounter, rynek naturalnego piękna w USA wart jest 70 miliardów dolarów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony