wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ekologiczne aluminiowe tubki produktów do koloryzacji włosów Wella Professional, które można poddać recyklingowi w 100 proc.

Ekologiczne aluminiowe tubki produktów do koloryzacji włosów Wella Professional, które można poddać recyklingowi w 100 proc. (fot. wella.com)

Opakowania produktów do koloryzacji włosów Wella Professionals będą teraz nadawać się do recyklingu. Wyjściowo również wykonane w 100 proc. z aluminium, plastiku i kartonu pochodzących z recyklingu poużytkowego.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Tubki produktów do koloryzacji włosów Wella Professionals – Color Touch, Koleston Perfect ME+ i Illumina Color będą teraz nadawać się do recyklingu. Wyjściowo również wykonane w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu, co pozwoli uniknąć zużycia ponad 700 ton czystego aluminium rocznie.

Zakrętki dla tych produktów będą się składać w 91-100 proc. z polipropylenu z recyklingu poużytkowego, co pozwali uniknąć użycia ponad 180 ton plastiku.

Także kartoniki do tubek to w 85 proc. karton pochodzący z recyklingu, co pozwoli oszczędzić ponad 950 ton pierwotnej tektury rocznie.

Koleston Perfect ME+ i Illumina Color to najlepiej sprzedające się na świecie produkty Wella Professionals. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i są obecne na rynku od 2018 roku.

Fabryka w Rothenkirchen w Niemczech, produkująca kosmetyki do koloryzacji włosów Wella Professionals, wykorzystuje w 100 proc. odnawialne źródła energii elektrycznej. Jest też też w 100 proc. neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, jednocześnie nie wytwarzając żadnych odpadów, które należałoby składować na wysypiskach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony