REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

 

14 sierpnia 2018, 07:59(fot. mat. prasowe)

Nawet 30 mln złotych na inwestycje w sklepy wyda Baltona – operator sklepów na warszawskim Lotnisku Chopina, w których kupimy m.in. kosmetyki i produkty spożywcze.

REKLAMA

Jak informuje PAP, jeszcze w sierpniu ruszą 3 sklepy Baltony. Do końca roku będzie ich już 13. Na otwarcia pójdzie 30 mln złotych.

Jak tłumaczą przedstawiciele portu lotniczego, wejście Baltony oznacza koniec monopolu firmy LTR. Do tej pory spółka posiadała aż 90 proc. sklepów na lotnisku. Po uruchomieniu 13 sklepów Baltony – udział LTR spadnie do 49 proc., a Baltony – wzrośnie do 46 proc.

Nowe sklepy mają być połączeniem nowoczesności z historią. W sklepach z odzieżą, mają być produkty polskich projektantów. Ma również powstać sklep regionalny "Spirit of Poland". Mają w nim być wyroby m.in. małych firm rodzinnych, jak np. słodycze z małych manufaktur. Baltona otworzy też wielobranżowe sklepy wolnocłowe i kioski z prasą, książkami.

W tle nowych otwarć toczy się spór na temat obecności Baltony na lotnisku. Do sądu trafił już wniosek LTR.

Prezes PPL, dyrektor Lotniska Chopina, Mariusz Szpikowski przekazał, że aktualnie w strefie tranzytowej Lotniska Chopina do dyspozycji pasażerów jest łącznie 15 sklepów, które oferują m.in. produkty spożywcze, kosmetyki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony