REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

MARKI

TRENDY

 

16 sierpnia 2022, 14:46Wiele dzisiejszych globalnych marek luksusowych, takich jak Chanel, Dior czy Marc Jacobs, zaczynało jako marki modowe, dodając zapachy do oferty wraz z rozwojem firmy.

Wiele dzisiejszych globalnych marek luksusowych, takich jak Chanel, Dior czy Marc Jacobs, zaczynało jako marki modowe, dodając zapachy do oferty wraz z rozwojem firmy. (fot. Shutterstock)

Produkty luksusowe to wciąż dobrze rozwijający się obszar handlu, a kategoria kosmetyków premium pod względem dynamiki sprzedaży w USA, ustępuje miejsca jedynie wyrobom skórzanym. Raport firmy Coresight Research przytacza dane, które świadczą o tym, że dobrym rozwiązaniem dla luksusowych marek modnych jest wejście w kategorię kosmetyczną, a zwłaszcza perfumy. Szacuje się, że globalny rynek perfum przekroczy w roku 2022 wartość 40,4 mld USD – czytamy na portalu Global Cosmetic Industry.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Raport Coresight Research sugeruje, że wprowadzanie do oferty produktów kosmetycznych i zapachów jest naturalnym krokiem, gdy tworzy się luksusowe marki. Podobnie jak w przypadku innych dóbr luksusowych, tym, co skłania do zakupu kosmetyków i zapachów premium, jest emocjonalna reakcja konsumenta na produkt. Dzięki temu, że cena flakonu perfum jest o wiele niższa niż kostiumu, czy torebki od projektanta każdy konsument może pozwolić sobie na taki zakup. Markom luksusowym daje to szansę budowania relacji z klientem, a często odkrycie przez nich danej marki i dostęp do luksusu po niższej cenie.

Wiele dzisiejszych globalnych marek luksusowych, takich jak Chanel, Dior czy Marc Jacobs, zaczynało jako marki modowe, dodając zapachy do oferty wraz z rozwojem firmy. Marki modowe mogą również skorzystać z modelu umów licencyjnych, aby rozszerzyć swoją ofertę o produkty kosmetyczne. Można zlecić uznanej firmie kosmetycznej, takiej jak L’Oréal lub Estée Lauder, tworzenie, produkcję, dystrybucję i sprzedaż produktów.

Przeczytaj również: Dolce & Gabbana przejmuje produkcję swoich kosmetyków od Shiseido. Będzie rozwijać kategorię pielęgnacji skóry

Produkty premium nie muszą być bardzo drogie, aby były luksusowe. Piękno i zapach mają niższą cenę niż większość dóbr luksusowych, ale osiągają wiele tych samych celów, zapewniając konsumentom niematerialne doznania poza fizycznym produktem. Biorąc pod uwagę zmysłowy charakter kategorii, produkty kosmetyczne – zwłaszcza zapachy – mają zdolność wywoływania u konsumenta uczuć, co wraz z odpowiednim marketingiem może otworzyć drzwi do uczestnictwa w branży luksusowej.

Większość luksusowych marek zadebiutowała ostatnio z co najmniej jednym zapachem, mimo że niektóre wcześniej uważały zapach za kategorię, która charakteryzuje się niskim wzrostem w porównaniu do pielęgnacji skóry.

Jako nowa kategoria dla marki modowej, uroda raczej nie będzie kanibalistyczna w stosunku do istniejących linii firmy. Tymczasem produkty kosmetyczne mają zazwyczaj niższą cenę, co pozwala markom przyciągnąć szerszą publiczność bez pogarszania pozycji ich projektantów z najwyższej półki.

Przeczytaj również: Rośnie rynek kosmetyków premium. Konsumenci stawiają na skuteczne, wysokiej jakości produkty [NAJNOWSZE DANE]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony