REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

22 stycznia 2020, 14:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zwyczaje konsumentów zmieniają się i koncentrują wokół konsumpcji w domu. Szukając większej wygody, konsumenci starają się jednocześnie kontrolować swoje dane osobowe i prywatność - podaje Euromonitor Internationall

Zwyczaje konsumentów zmieniają się i koncentrują wokół konsumpcji w domu. Szukając większej wygody, konsumenci starają się jednocześnie kontrolować swoje dane osobowe i prywatność - podaje Euromonitor Internationall (fot. adobe stock)

Wygoda, a zarazem ochrona prywatności będą priorytetowe dla konsumentów w 2020 roku. Próbują oni znaleźć równowagę między tymi pragnieniami, choć mogą one ze sobą kolidować - ocenia Euromonitor International. 

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Belka w artykuałch (13-28.02.2020)

Ilość danych i prywatnych informacji, które konsumenci wymienią na pożądane przez siebie korzyści, będzie się różnić w zależności od kultury, terytorium i osoby. Według Euromonitora marki muszą znaleźć właściwą równowagę między budowaniem zaufania, zapewnianiem bezpieczeństwa oraz dostarczaniem produktów i usług, które mają wartość dodaną, aby pokonać obawy konsumentów.

Euromonitor International podsumował ponownie zmieniające się oczekiwania i zachowania konsumentów i prognozuje jakie tendencje będą dominować w nowym roku. Według agencji badań rynku, dziesięć najważniejszych trendów konsumenckich w 2020 r. to:

1. Beyond Human: sztuczna inteligencja staje się głównym nurtem. Konsumenci wykorzystują  AI (sztuczną inteligencję) dla wygody, a firmy integrują tę technologię w celu automatyzacji operacji i dostarczania spersonalizowanych rozwiązań.

2. Złap mnie w kilka sekund: przy ogromnej ilości różnorodnych informacji przyciągnięcie uwagi konsumenta wymaga zwięzłej, istotnej i multisensorycznej treści, którą można przetworzyć natychmiast.

3. Bezproblemowa mobilność: konsumenci chcą modułowych i spersonalizowanych opcji transportu uwzględniających czas, budżet, pogodę i okazję do bezproblemowej podróży.

4. Inclusive for All: autentyczność jest w centrum uwagi. Marki zmieniają swoje produkty i usługi, aby były dostępne dla wszystkich. Różnorodność stanie się kluczową miarą znaczenia marki.

5. Uświadomienie sobie swoich potrzeb: dobre samopoczucie psychiczne jest głównym przedmiotem troski konsumentów i będzie kształtować przyszłość kontaktów towarzyskich. Wzrasta popyt na produkty z aktywnymi składnikami i atrybutami funkcjonalnymi dostosowanymi do określonych stanów i potrzeb konsumenta.

6. Domy wielofunkcyjne: umiejętność wykonywania wszystkiego - pracy, zakupów, ćwiczeń i innych czynności - w zaciszu domowym zmienia nawyki konsumentów i obraca się wokół konsumpcji domowej.

7. Prywatna personalizacja: konsumenci chcą dopasowanych do siebie doświadczeń, ale są zaniepokojeni gromadzeniem i udostępnianiem danych osobowych. Konsumenci prawdopodobnie zrezygnują z cyfrowo wytwarzanych doświadczeń, które nie dają im wyjątkowych korzyści.

8. Dumnie lokalny i globalny: konsumenci wracają do swoich korzeni. Marki niszowe rozpoczynają globalną drogę do sukcesu, podkreślając swoje lokalne kwalifikacje. Firmy międzynarodowe stają się coraz bardziej wyrafinowane w kształtowaniu swoich produktów dla lokalnej kultury.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony