REKLAMAMężczyzna webinar baner glowny_obejrzyj nagranie

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Warunkiem skorzystania z zerowej stawki VAT jest darowizna na Agencję Rezerw Materiałowych, Centralna Bazę Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych lub tzw. szpitale jednoimienne

Warunkiem skorzystania z zerowej stawki VAT jest darowizna na Agencję Rezerw Materiałowych, Centralna Bazę Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych lub tzw. szpitale jednoimienne (Pixabay.com)

Ministerstwo Finansów wprowadziło zerową stawkę VAT na środki dezynfekujące, maseczki czy kombinezony ochronne, przekazane przez firmy na walkę z epidemią COVID-19. Prawo to obowiązuje wstecznie od 1 lutego do 31 sierpnia 2020 r.

REKLAMAMężczyzna w świecie beauty webinar_obajrzyj nagranie_ baner w artykule

Minister Tadeusz Kościński podpisał odpowiednie rozporządzenie. - Ministerstwo Finansów dokłada kolejną cegiełkę w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Przedsiębiorcy, którzy przekażą kupione lub wyprodukowane przez siebie towary przyczyniające się do ratowania ludzkiego życia, mogą liczyć na pomoc Ministerstwa Finansów. Takie darowizny zostają objęte zerową stawką VAT - oświadczył Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie MF.

Towary objęte zerową stawką VAT to m.in.: wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, szkło i aparatura laboratoryjne, produkty lecznicze oraz substancje czynne w rozumieniu Prawa farmaceutycznego, środki dezynfekujące, specjalistyczne testy diagnostyczne, środki ochrony indywidualnej - wyłącznie maski, osłony i szyby ochronne na twarz, gogle, okulary ochronne, kombinezony, ochraniacze na buty, czepki i rękawice.

Warunkiem skorzystania z zerowej stawki VAT jest darowizna na Agencję Rezerw Materiałowych, Centralna Bazę Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych lub tzw. szpitale jednoimienne - szpitale przekształcone w jednoprofilowe szpitale zakaźne.

Ministerstwo podkreśliło, że przekazywane towary muszą być przeznaczone na cele związane ze zwalczaniem, zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, profilaktyką i zwalczaniem jego skutków.

Źródło: PAP

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony