REKLAMALuba - Banner Główny - 24.02-01.03.

PRODUCENCI I MARKI

PERSONALIA

 

17 kwietnia 2019, 17:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marek Wójcikowski, od marca 2019 r. nowy prezes spółki Torf Corporation

Marek Wójcikowski, od marca 2019 r. nowy prezes spółki Torf Corporation (fot. materiały prasowe/Tołpa)

Torf Corporation, właściciel marki Tołpa, wprowadza zmiany w zarządzie. Nowym prezesem spółki jest Marek Wójcikowski. Dyrektorem sprzedaży w randze członka zarządu został Tomasz Słoniewski.

REKLAMA

"Rada nadzorcza Torf Corporation, producenta kosmetyków marki Tołpa, podjęła decyzję o zmianach w zarządzie" - podała spółka w dzisiejszym komunikacie. Z dniem 28 marca 2019 r. na stanowisko prezesa spółki powołano Marka Wójcikowskiego. Dyrektorem handlowym w randze Członka Zarządu został Tomasz Słoniewski.

„Wzmocnienie Zarządu Spółki menadżerami z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem w sektorze farmaceutycznym oraz dóbr konsumpcyjnych to efekt przyjętego przez spółkę planu ekspansji rynkowej. Zmiany związane są z dynamicznym rozwojem i dalszymi planami budowania wartości spółki” – czytamy w komunikacie.

Marek Wójcikowski jest absolwentem INSEAD i Politechniki Wrocławskiej. Ma ponad 30 lat doświadczenia zawodowego, które zdobywał w firmach zarówno z obszaru FMCG jak i farmacji: Cadbury, Barilla, Novartis Consumer Health, Jelfa i Teva Czechy. Wójcikowski współtworzył i uczestniczył w realizacji projektów w zakresie transformacji strategicznych oraz wdrażania inicjatyw podnoszących sprawność organizacyjną firm, procesów IPO na rynkach krajowych i zagranicznych.

Tomasz Słoniewski ma ponad 18-letnie doświadczenie komercyjne w branży farmaceutycznej, kosmetycznej oraz dóbr konsumpcyjnych. Pracował na stanowiskach dyrektora sprzedaży i dyrektora strategii rynkowej w Procter & Gamble, gdzie odpowiadał za rynek w Polsce i 9 krajach Europy Centralnej (siedziba Budapeszt) a także w 3 krajach w Europie Zachodniej (siedziba Frankfurt). W L’Oreal pełnił funkcję dyrektora handlowego odpowiedzialnego m.in. za reorganizację. Przez ostatnie 4 lata jako konsultant strategiczny, doradzał spółkom w zakresie zarządzania zmianą oraz pracował jako lider komercyjny w procesach fuzji i przejęć. Jest zawodowym trenerem sprzedaży, mentorem i coachem.

Dotychczasowi prezes zarządu Paweł Pietruszka oraz dyrektor operacyjny Błażej Kuliński zakończyli współpracę z Torf Corporation. Paweł Pietruszka pracował w spółce przez 14 lat, od początku związany był z działem sprzedaży, a wcześniej eksportu. Wspólnie z zespołem rozwinął markę Tołpa. Przed objęciem funkcji prezesa w 2018 r. przez 7 lat pełnił funkcję dyrektora sprzedaży.

Torf Corporation działa na polskim rynku kosmetycznym od 30 lat. Spółka produkuje kosmetyki pod znaną marką Tołpa, jak również jest kluczowym dostawcą kosmetycznym dla największych sieci w regionie pod markami własnymi (private label). W 2017 roku fundusz należący do Resource Partners kupił 70 proc. udziałów Torf Corporation w ramach nowego funduszu European Equity Partners II.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony