StoryEditor
Eksport
11.05.2023 00:00

Dior Beauty i Davines zadbają o urodę i samopoczucie załóg Emirate Airlines

Ekskluzywna linia lotniczna Emirates nawiązała współpracę z marką Dior i Davine, aby jeszcze bardziej wypolerować już i tak couture wizerunek załogi pokładowej. / materiały marketingowe Emirates Airlines
Linie Emirates otworzyły nowoczesne centrum kosmetyczne dla swojego personelu pokładowego w siedzibie głównej linii lotniczych w Dubaju. O wygląd i samopoczucie 18 tys. pracowników tych ekskluzywnych linii lotniczych zadbają marki Dior i Davines.

Linie Emirates ogłosiły rozpoczęcie w tym roku współpracy z kultową marką kosmetyczną Dior i ekologiczną marką produktów do pielęgnacji włosów Davines, inaugurując w głównej siedzibie Emirates w Dubaju centrum kosmetyczne dla personelu pokładowego. 

The Emirates Beauty Hub w Dubaju jest dostępny przez 7 dni w tygodniu i służy ponad 18 tys. członkom personelu pokładowego. W centrum urody personel może umówić się na indywidualne spotkania z konsultantami, którzy oferują porady w zakresie makijażu, odżywiania, kondycji, pielęgnacji skóry i włosów, a także najlepszych praktyk pielęgnacyjnych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Konsultanci pracujący w The Emirates Beauty Hub zostali przeszkoleni przez partnerów, takich jak Dior i Davines, i pochodzą z różnych środowisk. Wielu z nich było wcześniej członkami personelu pokładowego Emirates, co sprawia, że doskonale rozumieją codzienne wyzwania zespołu pokładowego. Oprócz tego, personel ma również dostęp do specjalistów z zakresu odnowy biologicznej, dietetyków i kosmetologów, którzy służą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Niektóre z kultowych produktów kosmetycznych Dior polecanych członkom personelu pokładowego, aby zachować charakterystyczny "glow" stylu Emirates, nawet podczas lotów długodystansowych, to krem Dior Hydra Life Intense Sorbet Crème, podkład rozświetlający Dior Forever Skin Glow, długotrwały Diorshow On Stage, Dior Backstage Face and Body Flash Perfector Concealer — wielozadaniowy i wodoodporny korektor, oraz Rouge Dior Forever Liquid, czyli napigmentowana, odporna na przenoszenie pomadka w płynie w żywej czerwieni z logo Emirates.

Dla mężczyzn linia Dior Sauvage oferuje szereg produktów, od środków czyszczących, masek do twarzy, żelu do golenia i balsamu po goleniu, które zapewniają nawilżenie i ujędrnienie skóry. Produkty do pielęgnacji włosów Davines obejmują m.in. detoksykujące, nawilżające i intensywnie regenerujące szampony, odżywki i kuracje do włosów, a także połyskujące mgiełki, nabłyszczający wosk i lakiery do włosów.

Czytaj także: London City Airport zrezygnuje z przepisów dotyczących przewozu 100 ml płynów w bagażu podręcznym

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
02.07.2024 11:47
Uwaga eksporterzy: Pakistan winduje opłaty regulacyjne na importowane kosmetyki
Polskie marki coraz więcej produktów eksportują do Azji.Getty Images Signature
Od 1 lipca w Pakistanie znacząco wzrosną ceny kosmetyków, perfum oraz innych produktów kosmetycznych. Rząd federalny nałożył lub zwiększył opłaty regulacyjne na różne importowane towary, co bezpośrednio wpłynie na ceny tych produktów.

Federalna Rada ds. Przychodów (FBR) w Islamabadzie wydała nowe rozporządzenie SRO.928(I)/2024, zastępujące poprzednie SRO 966(l)12022, wprowadzając opłaty regulacyjne na importowane towary, w tym kosmetyki. Importowane perfumy i spraye będą podlegały 20-procentowemu cłu regulacyjnemu, co oznacza znaczny wzrost cen tych produktów na rynku.

Wprowadzenie tak wysokiego cła ma na celu ograniczenie importu i promowanie lokalnych producentów. Jednocześnie kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci, róże i podkłady, będą obciążone jeszcze wyższym, 55-procentowym cłem regulacyjnym. Tak drastyczne zwiększenie opłat na te towary prawdopodobnie wpłynie na dostępność i ceny kosmetyków importowanych, co może skłonić konsumentów do poszukiwania alternatyw na rynku krajowym.

Podobnie wysokie cła będą dotyczyć innych produktów kosmetycznych i higienicznych. Importowany krem do golenia i mydło do golenia zostaną objęte 50-procentowym cłem regulacyjnym, co z pewnością przełoży się na wyższe koszty dla użytkowników tych produktów. Również preparaty do higieny jamy ustnej lub zębów, takie jak pasty do zębów, proszki do mocowania protez oraz przędza używana do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (nić dentystyczna), będą podlegały 50-procentowemu cłu regulacyjnemu. Wzrost tych opłat może wpłynąć na codzienne wydatki związane z higieną osobistą, zmuszając konsumentów do poszukiwania tańszych, lokalnych alternatyw.

Czytaj także: Polska Na Tle: Polska na 11. miejscu na świecie pod względem wartości eksportu kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2024 16:08
Rosja poszerza rejestr kosmetyków oclonych na poziomie 35 proc. Na liście produkty z Polski
Rząd Federacji Rosyjskiej usiłuje skłaniać rodzimych producentów do zwiększenia produkcji poprzez nakładanie wyższych ceł na importowane kosmetyki.Wiadomości Kosmetyczne
Według informacji przekazanych przez portal RBC, rząd Federacji Rosyjskiej zdecydował się na rozszerzenie listy kosmetyków objętych cłem w wysokości 35 proc. Na nowej liście znajdują się produkty kosmetyczne importowane z Hiszpanii, Japonii, Niemiec oraz Polski.

Decyzją rządu Rosji została poszerzona lista kosmetyków oraz wyrobów perfumeryjnych, na które nałożono cło importowe w wysokości 35 proc., dotyczy to produktów pochodzących z krajów uznanych za "nieprzyjazne". W efekcie, pod restrykcje celną wpadają, jak donosi portal RBC, pasty do zębów z Hiszpanii i Japonii, lakiery do włosów z Polski oraz produkty do golenia z Niemiec. Ministerstwo Przemysłu i Handlu wskazuje, że takie działanie umożliwi dalszy wzrost produkcji krajowej o około 10 proc. rocznie, bazując na dotychczasowej dynamice oraz realizacji projektów lokalizacji produkcji surowców i opakowań.

image
Mapa świata wskazująca na niebiesko kraje, które zdaniem rządu rosyjskiego „dokonują wrogich aktów w stosunku do obywateli Rosji i rosyjskich podmiotów gospodarczych”, a na pomarańczowo te, które „dokonują wrogich aktów w stosunku do rosyjskich dyplomatów”.
Rząd Federacji Rosyjskiej

Nowe regulacje wchodzą w życie tydzień po opublikowaniu dekretu i obowiązują do końca bieżącego roku.

Po wycofaniu się firm zachodnich z rynku, producenci i sprzedawcy kosmetyków w Rosji spodziewali się znacznego wzrostu popytu na rodzime produkty. Jednakże, kombinacja czynników geopolitycznych i sankcji doprowadziła do trudności w dostawach surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków w Rosji. Według prezesa firmy kosmetycznej Mixit, Andrieja Kryszniewa, wszystkie duże rosyjskie firmy kosmetyczne, zarówno te produkujące własne, jak i te korzystające z produkcji kontraktowej, opierały się na europejskich surowcach z Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Według BusinessStat, około 60-70 proc. składników używanych w rosyjskim przemyśle kosmetycznym było wcześniej importowane. Największe trudności dotyczyły surowców do kosmetyków kolorowych, zwłaszcza pigmentów do tuszy do rzęs i pomadek; rosyjskie zamienniki nadal nie dorównują zagranicznym komponentom, zauważyli analitycy.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu zapewniło, że rynek nie stoi w obliczu znaczącego ograniczenia w dostępności importowanych perfum i kosmetyków. W sierpniu 2022 roku resort poszerzył listę produktów, które mogą być importowane do Rosji w ramach tzw. importu równoległego, czyli bez konieczności uzyskania zgody właścicieli marek. Na tej liście znalazły się produkty wielu znanych zagranicznych marek, takich jak Lancôme, Yves Saint Laurent, Valentino, Giorgio Armani i inne.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

Czytaj także: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy: MAC, odejdźcie od nazwy Russian Red

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 18:18