StoryEditor
Biznes
01.08.2023 11:17

Portal Wiadomości Kosmetycznych w nowej odsłonie!

Nowa odsłona portalu wiadomoscikosmetyczne.pl przełoży się na znacznie wyższą pozycję w Google dla tekstów naszych i naszych Partnerów. / wiadomoscikosmetyczne.pl
W drugiej połowie lipca zadebiutowały nowe odsłony naszych portali. Odświeżeniu uległy Wiadomości Kosmetyczne oraz Wiadomości Handlowe. Chociaż najbardziej widoczne są zmiany wizualne, to najwięcej zmian odbyło się na zapleczu.

Wszystkie zmiany, które zadziały się na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl, jak i na portalu naszej siostrzanej redakcji wiadomoscihandlowe.pl, mają pozwolić lepiej realizować biznesowe cele Wydawnictwa Gospodarczego – szybciej i sprawniej informować o najważniejszych wydarzeniach w branży retail i FMCG i dostarczać wiedzy niezbędnej do nawigowania przedsiębiorstwem na rynku. To co nie ulega zmianie to najwyższa jakość materiałów dziennikarskich, dotarcie do kluczowych informacji, a także rosnąca baza naszych Czytelników i Subskrybentów – profesjonalistów i decydentów w polskim biznesie i handlu.

Nowe odsłony portali to również wiele zmian dla naszych Partnerów Biznesowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

Łączenie zasięgów WH i WK

Nowy, wspólny CMS i AdSerwer – portale WH.pl i WK.pl funkcjonują teraz na jednym, wspólnym systemie zarządzania treścią, a za realizację kampanii reklamowych na obydwu portalach odpowiada wspólny adserwer. Zdecydowaliśmy się na wybór technologii od Google – światowego lidera w technologii reklamowej i uruchomiliśmy system Google AdManager, który odpowiada teraz za realizowanie kampanii display dla naszych Partnerów. Wspólny AdSerwer pozwala również na realizowanie kampanii Run On Network wspólnie na Wiadomościach Kosmetycznych i Wiadomościach Handlowych.

Ulepszone targetowanie

Nowy AdSerwer i struktura artykułu pozwala na znacznie bardziej precyzyjne targetowanie reklam. Obecnie możemy kierować kampanie wykorzystując zaawansowane geotargetowanie od Google, a także tematycznie – na konkretne sekcje tematyczne, tagi czy kategorie tekstów.

Pogłębiona analityka

W ramach nowych portali zmieniliśmy strukturę drzewa kategorii, łącząc ją z Google Analytics i pozostałymi systemami analitycznymi Wydawnictwa. Dzięki zmianie jesteśmy w stanie lepiej rozumieć jakie treści najbardziej interesują naszych Czytelników i dostarczać im treści odpowiadające tym zainteresowaniom.

Poprawiona struktura strony

Zmianie uległa struktura poszczególnych artykułów, co w pozytywny sposób przełoży się na indeksację poszczególnych treści przez roboty przeglądarek. Już teraz widzimy, że Google znacznie lepiej rozumie nową strukturę naszych artykułów, dokładnie odczytuje nie tylko tytuły, nagłówki i treść, ale także przyporządkowuje tagi i kategorie. Przełoży się to na znacznie wyższą pozycję w Google dla tekstów naszych i naszych Partnerów.

Widok mobilny w centrum uwagi

Projektując układy WH i WK skupialiśmy się na rosnącym znaczeniu użytkowników mobilnych. Chociaż portale WH i WK jako portale branżowe wciąż utrzymują nadzwyczaj wysoką liczbę Czytelników na komputerach, to jednak rosnący udział użytkowników mobilnych jest również naszym udziałem. Z tego powodu przebudowując layout portalu w widoku mobilnym staraliśmy się zwiększyć wygodę korzystania tej grupy Czytelników. Portale automatycznie doczytują kolejne dwa artykuły, aby nie przerywać użytkownikowi sesji. Nasi Partnerzy otrzymają teraz nowe specyfikacje dla reklam desktopowych i mobilnych, aby zapewnić im jak najlepszą widoczność ich kampanii.

Lepsze wyniki Page Speed

Portale przebudowywane były przede wszystkim z myślą o poprawieniu podstawowych wskaźników internetowych. Czytelnicy zarówno Wiadomości Kosmetycznych, jak i Handlowych powinni odczuć poprawę użytkowania naszych portali - większą szybkość ładowania się stron, szybsze doczytywanie się zdjęć. To wszystko przekłada się na korzystniejszą pozycję w rankingach Google i tym samym większe zasięgi.

Większy nacisk na nowoczesne formaty

Nowe odsłony portali w pełni współgrają z krótkimi filmami Stories – formatem natywnym dla urządzeń mobilnych. Na Wiadomościach Kosmetycznych i Wiadomościach Handlowych wzrastać będzie udział formatów wideo, dołączając do już istniejących takich jak WK Studio, Beauty Rozmowy, Testowane przez WK, Retail Talks czy Subiektywnego Przeglądu Tygodnia.

 

Mamy nadzieję, że nowe odsłony naszych portali przypadną do gustu naszym Czytelnikom, a nasi Partnerzy szybko staną się beneficjentami pozytywnych zmian.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
19.06.2026 10:55
Beiersdorf przejmuje stery w Cosmetics Europe. Oswald Barckhahn nowym prezesem
Oswald Barckhahn nowym prezesem Cosmetics EuropeCosmetics Europe

Cosmetics Europe, organizacja reprezentująca europejski przemysł kosmetyczny i środków higieny osobistej, ma nowego prezesa. Funkcję tę obejmie Oswald Barckhahn, członek zarządu Beiersdorf AG. Jednym z jego głównych zadań będzie wzmacnianie pozycji branży kosmetycznej w obliczu rosnących wyzwań regulacyjnych i globalnej konkurencji.

W tym artykule przeczytasz:

  • Menedżer Beiersdorf na czele europejskiej branży kosmetycznej
  • Rosnące regulacje i konkurencja wyzwaniem dla sektora
  • Zmiana po roku przejściowym
  • Cosmetics Europe reprezentuje jedną z największych branż konsumenckich w Europie

Podczas Zgromadzenia Generalnego Cosmetics Europe, które odbyło się 17 czerwca 2026 roku, wybrano nowe kierownictwo organizacji na dwuletnią kadencję. Na stanowisko prezesa powołano Oswalda Barckhahna z Beiersdorf AG, natomiast funkcję wiceprezesa objął Benedetto Lavino z włoskiego stowarzyszenia Cosmetica Italia. Nowym skarbnikiem został Tony Lorman z Edgewell.

Menedżer Beiersdorf na czele europejskiej branży kosmetycznej

Oswald Barckhahn jest członkiem zarządu Beiersdorf AG od 2021 roku. Odpowiada za działalność koncernu w Europie i Ameryce Północnej, a także za globalny segment marek luksusowych. Przed dołączeniem do właściciela marek Nivea czy Eucerin zajmował kierownicze stanowiska m.in. w PepsiCo, Jacobs Douwe Egberts oraz Procter & Gamble.

– Jestem wdzięczny za wybór na stanowisko prezesa Cosmetics Europe w tak ważnym momencie dla naszej branży. Sektor kosmetyczny odgrywa istotną rolę zarówno w codziennym życiu konsumentów, jak i w europejskiej gospodarce. Działamy jednak w coraz bardziej złożonym otoczeniu regulacyjnym, które wpływa na konkurencyjność europejskich firm na świecie – podkreślił nowy prezes.

image

PPWR: opublikowano pierwsze wytyczne – co oznaczają dla branży?

Rosnące regulacje i konkurencja wyzwaniem dla sektora

Barckhahn zaznaczył, że jednym z priorytetów będzie zwiększenie obecności branży kosmetycznej w debacie publicznej oraz skuteczniejsze reprezentowanie jej interesów zarówno w Brukseli, jak i w państwach członkowskich UE.

– Chcę, aby Cosmetics Europe było silną platformą współpracy dla całego sektora, która będzie chronić wartość branży i wzmacniać jej konkurencyjność w Europie – zaznaczył.

Zmiana po roku przejściowym

Oswald Barckhahn zastąpi Birgit Huber, zastępczynię dyrektora niemieckiego stowarzyszenia IKW (German Cosmetic, Toiletry, Perfumery and Detergent Association), która pełniła obowiązki prezeski Cosmetics Europe od czerwca 2025 roku. Organizacja podziękowała jej za zaangażowanie i kierowanie stowarzyszeniem w okresie przejściowym.

Nowy zarząd rozpoczyna dwuletnią kadencję 17 czerwca 2026 roku.

image

A.I.S.E. znika z rynku. Europejska organizacja detergentowa działa pod nową nazwą

Cosmetics Europe reprezentuje jedną z największych branż konsumenckich w Europie

Cosmetics Europe zrzesza producentów kosmetyków i środków higieny osobistej działających na rynku europejskim. Organizacja reprezentuje interesy branży wobec instytucji unijnych i krajowych regulatorów, a także uczestniczy w pracach nad przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów, zrównoważonego rozwoju czy innowacji.

Europejski rynek kosmetyczny należy do największych na świecie, a działające na nim firmy mierzą się obecnie z rosnącymi wymaganiami regulacyjnymi, transformacją środowiskową i coraz silniejszą konkurencją ze strony marek z Azji i Ameryki Północnej.

 

Źródło: Cosmeticseurope.eu

Aurelia Obrochta
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
19.06.2026 08:42
AVA redefiniuje standardy polskiej kosmetologii
AVA słynie od ponad pół wieku z czystych składów i recepturmateriały prasowe

Laboratorium Kosmetyczne AVA ma za sobą oficjalne podsumowanie 65 lat działalności. Najstarsza prywatna polska firma kosmetyczna wykorzystała swój jubileusz do przedstawienia strategii i pochwaliła się najnowszym osiągnięciem technologicznym - „inteligentnym kolagenem”.

Jubileusz stał się dla marki przede wszystkim pretekstem do zaprezentowania dwóch nowych linii kosmetycznych. Nie odcinając kuponów od przeszłości, firma postawiła na dwa skrajne, popularne obecnie trendy: silną technologię anti-aging oraz azjatycki minimalizm oparty na superfoods. 

Przełom w polskiej kosmetologii

W pierwszy trend weszła nowa, limitowana linia produktów Aqua Boost Collagen. Polscy eksperci zamknęli w formułach potężną, przebadaną aparaturowo matrycę aż do 10 form kolagenu oraz kwas poliglutaminowy (PGA), działający 4 razy silniej niż kwas hialuronowy. 

AVA Laboratorium od momentu założenia w 1961 roku przez farmaceutkę Irenę Dysput, a potem pod kierownictwem Larysy Dysput-Goławskiej (od 1987 r.), opiera się na własnym zapleczu badawczym. W przypadku tej jubileuszowej linii marka zrezygnowała z wyłącznie deklaratywnych testów konsumenckich („90% kobiet uważa, że...”) na rzecz twardych, niezależnych badań aparaturowych. 

image

Inglot z nowym właścicielem. Avallon MBO przejmuje większościowy pakiet akcji

Poziom nawilżenia, redukcji zmarszczek i poprawy elastyczności skóry został zmierzony fizycznie za pomocą maszyn laboratoryjnych.  Podczas gdy większość światowych marek opiera swoje formuły na jednym, klasycznym rodzaju kolagenu, polscy eksperci wykorzystali swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie, tworząc wielowymiarową matrycę zawierającą aż do 10 technologicznie zaawansowanych form kolagenu, połączoną z biologicznym hitem nawilżania – kwasem poliglutaminowym (PGA).

Produkt, mimo zaawansowanego składu i limitowanego charakteru, trafia do szerokiej dystrybucji (m.in. Rossmann), utrzymując dotychczasową, przystępną politykę cenową marki.

Ava stawia na neurokosmetyki i zrównoważony rozwój

Z kolei druga, zupełnie inna linia to Ritual with Matcha, oparta na trendzie neurokosmetyków i pielęgnacji typu wellness. Można powiedzieć, że seria skierowana raczej do osób poszukujących ochrony przed smogiem miejskim, stresem oksydacyjnym i chcących wyciszyć stany zapalne skóry.

- 65 lat na rynku to dla AVA zamknięcie pewnego rozdziału. Wartością firmy jest produkowanie najwyższej jakości kosmetyków w zgodzie z naturą i poszanowaniem środowiska - przyznała na wydarzeniu z okazji urodzin Larysa Dysput-Goławska, prezes firmy. 

image

Sukces branży kosmetycznej. Osiągnięto wstępne porozumienie dotyczące pakietu legislacyjnego Omnibus VI

AVA jest pionierem ECO BEAUTY na naszym rynku. Już w 2008 roku firma otrzymała, jako pierwsza w Polsce, certyfikat ECOCERT. Podstawę receptur kosmetyków AVA stanowią bowiem organiczne i naturalne surowce roślinne. Laboratorium jako nowy członek UN Global Compact Network Poland – największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes - zobowiązało się do wspierania Dziesięciu Zasad UN Global Compact dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
19. czerwiec 2026 21:56